AKP'li başkandan MHP'li başkana sert sözler

Kastamonu'da AKP İl Başkanı Doğan Ünlü, MHP'li Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu'nu iş değil mazeret üretmekle eleştirdi. Yerel seçimlerden bu tarafa Cumhur İttifakı'nı oluşturan AKP ve MHP'nin en çok karşı karşıya geldiği illerden biri olmasıyla dikkat çeken Kastamonu'da,Yeniçağ'dan Tugay Topçu'nun haberine göre; AKP İl Başkanı Doğan Ünlü, MHP'li Belediye Başkanı ve MHP İl Başkanı'na sert sözlerle yüklendi.

AKP'li başkandan MHP'li başkana sert sözler


 

"İş yapmıyor"

Partisinin Daraltılmış İl Divan Toplantısının açılış konuşmasını yapan AKP İl Başkanı Doğan Ünlü, MHP'li Belediye Başkanı Galip Vidinlioglu'nun 8 aylık dönemiyle ilgili bir belediyecilik çalışmasına rastlamadıklarını ve iş yapamama sebebinin borca bağlanmasını doğru bir yaklaşım olarak görmediğini belirtti.

"Belediye mazeret üretme mekanı değil"

Çevre illere göre en az borcu bulunan belediyenin Kastamonu olduğunu kaydeden Ünlü, "Belediye Başkanlığı makamı mazeret üretme makamı değil, çözüm üretme makamı, hizmet üretme makamı, proje üretme makamıdır" dedi. Vidinlioğlu'nun seçim öncesi ve sonrasında teleferik konusunu referanduma götüreceğini söylediğini hatırlatan Ünlü, "Fakat süreç içerisinde baktık ki referandum olmadı, daha sonraki süreçte teleferiğin faaliyete geçireceklerini söylemelerine rağmen maalesef bugüne kadar da herhangi bir faaliyet, herhangi bir çalışma gözlemlenemedi, herhangi bir ilerleme olmadı.Halkımız merak ediyor. Sokakta bizlere soruyor, teleferiğin durumu ne olacak diyor, biz de diyoruz ki teleferiğin akıbeti ne olacak? Asfalt plenti ile ilgili de bir şeyler söylemek istiyorum. Harıl harıl çalışan AKP dönemdeki asfalt plenti, bugün içerisinde 8 aylık dönemde gözlemledik ki hemen hemen hiç çalışmadı diyebiliriz. Diğer önemli konulardan birisi de hepinizin bildiği gibi Kastamonu'da belediyeyi devrederken Türkiye'nin en temiz belediyesi olarak devretmiştik ama şu 8 aylık süre sonunda bu unvanı koruyup koruyamadığımızı bilemiyorum ama muhtemelen bu unvanda sıkıntıya girmiştir diye düşünüyorum" diye konuştu.

"MHP İl Başkanı yalan yanlış açıklamalarda bulundu"

AKP Kastamonu İl Başkanı Ünlü, MHP İl Başkanı Yüksel Aydın'ın eleştirilerini cevaplarken ise şunları söyledi:"Özellikle devlet hastanemizle ilgili gereksiz yere yalan yanlış açıklamalarda bulundular. Devlet Hastanemiz içerisinde yer alan asansör yapılan bir inşaat alanını halkın ve hastane çalışanlarının girmesine müsaade edilmeyen, kullanılmayan bir alanın sanki hastane içinde sürekli kullanılan bir alan gibi göstererek oradan bir fotoğrafı alarak, sanki hastanenin her yeri böyleymiş gibi göstermek doğru bir siyaset anlayışı değil.Büyük gayretlerle yapılan Devlet Hastanemiz halkımızın hizmetine sunuldu, bu güzel hastanemizle ilgili haksız ve yersiz olarak karalama siyaseti yapmayı da hiçbir şekilde doğru bulmuyorum. Her zaman olduğu gibi sorunları anlamadan, bilmeden işine geldiği gibi davranmaya devam eden MHP İl Başkanı Yüksel Aydın devam ediyor. Kendi kişisel işleri için hastanemizde çalışan insanları, kurum yöneticilerini, kurumu karalamaya kalkması hem tüm kurum çalışanlarına haksızlık hem de halkımıza karşı haksızlıktır. Çünkü hastane, tüm Kastamonu halkımızın hastanesidir, tüm halkımıza hizmet etmektedir, hepimizin hastanede, hastane çalışanlarına ihtiyacımız vardır. Bu vesileyle de tüm sağlık çalışanlarına aynı zamanda hastanede çalışan sağlık personeline de çalışmalarından dolayı teşekkür etmeyi bir borç biliyorum."

kaynak halktv

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2019, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER