Vekil Özyavuz Temeli Atılamayan Şehir Hastanesini TBMM’ye Taşıdı

Milliyetçi Hareket Partisi Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Şanlıurfa’nın sağlık sorunlarını meclise taşıdı.

Vekil Özyavuz Temeli Atılamayan Şehir Hastanesini TBMM’ye Taşıdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından temeli atıldığı hâlde henüz inşaatı tamamlanamayan 1.700 yataklı şehir hastanesinin inşaatına bir türlü başlanamadığını dile getiren Vekil Özyavuz, Urfa’da kapatılan hastanelerin tekrardan hizmete açılması için Sağlık Bakanına çağrıda bulundu.

Vekil Özyavuz yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "Şanlıurfa'da dün tugayda yaşanan patlamada yaralanan askerlerimize Allah'tan şifalar diliyorum. Şanlıurfa ilimizin nüfusu Suriyeli mülteci kardeşlerimizle ve Barış Harekâtı için ilimize gelen güvenlik güçlerimizle birlikte 3 milyona ulaşmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından temeli atıldığı hâlde henüz inşaatı tamamlanamayan 1.700 yataklı şehir hastanesinin inşaatına bir türlü başlanamamıştır. Şehir hastanesi açılacak diye şehir merkezinde bulunan 4 hastanemiz, şehir dışındaki Osmanbey kampüsü ile Eyyübiye Devlet Hastanesine taşınınca özellikle dar gelirli vatandaşlarımız zor durumda kalmaktadır. Mevcut hastanelerimizde birçok branşta doktor ve personel eksiği olması sebebiyle Şanlıurfalılar hâlen tedavi ve ameliyat gibi hizmetleri alabilmek için başka şehirlere akın etmektedirler. Kapatılan hastanelerin personel, cihaz ve araç bakımından güçlendirilerek yeniden hizmete açılması Şanlıurfalı vatandaşlarımızın mağduriyetini ortadan kaldıracaktır. Bu vesileyle Sağlık Bakanlığımızdan çağrımıza kulak vermesini ve talebimizin yerine getirilmesini rica ediyoruz, teşekkür ediyorum." açıklamasında bulundu.

Kaynak urfa fanatik

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 20:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER