Siverek’teki hayvan severler sokak hayvanları için yardım bekliyor

Siverek’teki hayvan severler sokak hayvanları için yardım bekliyor Siverek belediyesi tarafından yaralı sokak hayvanlarının tedavisi ve rehabilitasyonu için yapılan  hayvan barınağı barınağın Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine devir edilmesi nedeniyle  Şanlıurfa büyükşehir belediyesi severekteki barınağı kapatmıştı  hayvan severler yeni bir barınağın yapılması için yardım talebinde bulundular.  

Hayvan sever Remzi Çınar ve Kadir Berat Özusan Siverek’te daha Önce olan ve  sonra kapatılan hayvan barınağının bir benzerinin yeniden yapılması için CHP Siverek belediye meclis üyesi ali çiftele görüştüler.

Hayvan severler CHP Siverek belediye meclis üyesi Ali Çiftel’i bürosunda ziyaret ederek Çiftel’den destek talebinde bulundular  

Hayvan sever Remzi Çınar yaptığı açıklamada

Ben daha önce Siverek belediye hayvan barınağı çalışanıyım biz gönüllü olarak 8 kişiyiz bu yola gönül vererek yola çıktık. Talebimiz canlarımız için bir barınağımızın olması hayvanlarımızın daha iyi yaşaması için biz gönüllüler olarak canlarımızın yemesi, içmesi biz gönüllüler tarafından sağlanacak ve hiçbir ücret talep etmemekteyiz.

Sadece belediyeden talebimiz bize bir barınağın yapılması ve hayvanlarımızın tedavi masraflarının karşılanması. Bu konuda CHP Siverek Belediye Meclis üyesi Ali ÇİFTEL ile destek ve bilgi alışverişinde bulunduk Sn. belediye meclis üyemize ilgi ve alakasından dolayı kendisine sonsuz teşekkür ederim.

CHP Siverek belediye meclis üyesi Ali Çiftel yaptığı açıklamada

Değerli arkadaşlarımız bugün bizi ziyarette bulunarak. Siverek’te daha önce var olan hayvan barınağının yeniden olması yönünde bizden destek ve istekte bulundular, arkadaşlarımız 8 kişilik bir grup halinde olduklarını dile getirdiler bu 8 kişilik gruplan barınakta gönüllü olarak hiçbir ücret hiçbir karşılık talep etmeden gönüllü esaslarına dayanarak orada hayvanların bakımlarını, yiyecek ve içecek masraflarını kendileri karşılayarak bir barınağın kurulmasını talep ettiler.

Arkadaşlarımızın bu talebi gayet güzel bir düşünce olduğu için kendilerine desteğimizi belirttik. Bu konuyu da Siverek belediye meclisinde gündeme getireceğiz hayvanların sokaklarda yaşaması hem hayvan sağlığına zarar hem de insan hayatına ve sağlığına ciddi derecede etki etmektedir. Bazen görüyoruz duyuyoruz hayvanlar insanlara saldıra biliyor yaralaya biliyor bu olayların önüne geçmek için belediyenin bir hayvan barınağı kurması Siverek’te zaruri ve şarttır. Arkadaşlarımız bu konuda kendilerine destek olmamız yönünde bizimle iletişime geçtiler bizde bu konuda elimizden ne geliyorsa kendilerine yardımcı olacağız.

Dediğim gibi bu konuyu belediye meclisinde gündeme getireceğiz meclis üyeleri arkadaşlarımızdan da bu konuda destek talep edeceğiz. İnşallah en kısa sürede güzel bir netice alırız ve sokakta yaşayan sahipsiz hayvanlar rahat yaşamları sağlanmış olur. Arkadaşlar bize geldikleri için kendilerine teşekkür ederim bu duyarlı davranışlarından dolayı da kendilerini tebrik ediyorum.

YORUM EKLE
YORUMLAR
engin başıbaş
engin başıbaş - 8 ay Önce

Köpek dışı ilaç hastalığı

SIRADAKİ HABER