Siverek'te nesli tükenmekte olan oklu kirpi vahşice katledildi

Siverek'te nesli tükenmekte olan oklu kirpi vahşice katledildi

Siverek'te nesli tükenmekte olan oklu kirpi vahşice katledildi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yuvasına sokulan köpekle çıkartılan nesli tükenmekte olan oklu kirpi
kafası sopayla ezilerek vahşice katledildi. 
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine yaklaşık 60 kilometre uzaklıkta bulunan Aşağıkaracaören kırsal mahallesine giden şahıslar, iddiaya göre nesli tükenmekte olan oklu kirpileri avladı. Kayalık alandaki oklu kirpinin yuvasına köpeği sokan şahıslar, ellerinde sopalarla yuvanın girişinde beklemeye başladı. İçeri giren köpekten korkan oklu kirpi can havliyle dışarı kaçınca yuvanın girişinde bulunan şahlardan biri elindeki sopayla dışarı kaçan kirpinin kapasına vurdu. Peşinden gelen köpek de kirpiyi ısırarak yere attı. Cebindeki bıçağı çıkaran şahıs, nesli tükenmek üzere olan kirpiyi boğazını vahşice keserek katletti. Kirpiye saldıran köpek de yüzüne saplanan oklar nedeniyle yaralandı. 
Cep telefonuyla çekilen görüntüler sosyal medyada yayımlanınca vahşet ortaya çıktı. Görüntüleri izleyenler yaşanan vahşete tepki gösterdi. Nesli tükenmek üzere olan oklu kirpiyi öldüren şahısların kim oldukları ve neden öldürdükleri konusunda ise herhangi bir bilgi elde edilemedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2019, 14:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şerif İldoğan
Şerif İldoğan - 12 ay Önce

Hangi derdine ilaç olacakmış bu hayvanın eti? Neslin koruma altına alınması gerekirken neden öldürüyoruz, hastalık için iyi geliyormuş! Bu batıl, hurafe inançlardan, adet ve gelenekten vazgeçelim arkadaşlar! O kirpi tabiatın doğal dengesini koruyor, bilmediğimiz bir çok fayda sağlıyor, hayvanın kime ne zararı vardı? Hekim,ilaç var, hastalık için tıp var. Bir avuç et içinde kirpi öldürülmez. Elin adamı uzaya gidiyor, biz halen bayıla inanıyoruz.

SIRADAKİ HABER