Siverek Halkına Kim doğruyu söylüyor ?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum (sağda), bir dizi temaslarda bulunmak üzere geldiği Şanlıurfa'da Bakan Kurum Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yapılacak olan çalışmaları da gündeme getirdi.

Siverek Halkına Kim doğruyu söylüyor ?

Bakan kurum tarihi Siverek kalesi için "projelerimizi başlatıyoruz" diye açıklamada bulundu.

Bu açıklama akılara şunu getirdi daha önce Akp’li Siverek Belediyesi Siverek kalesinde bulunan alanı kale otoparkı olarak kiraya vermek istenmişti o dönem meclis üyesi olan Ali Çiftel kale riskli alan can ve mal kaybı tehlikesi yaşana bilir diye tepki göstermiş kaledeki alanın ihaleye verilmesini önlemişti.

Siverek kalesi AKP’li başkan Şeyhmus Aydın'ın seçim vaadi olduğuna rağmen vadini unutmuş kaledeki alanı otopark olarak kiraya vermek istemişti .

ÇİFTEL yaptığı açıklamada " meclis üyeliğim dönemimde kaledeki alan otopark olarak kiraya verilmek istendi buna karşı çıktım halkın cebine göz dikmeyin diye tepki gösterdim ve kalenin riskli alan olarak ilan edildiğini can ve mal kaybı yaşta bileceğini söyledim ve bir şekilde Siverek belediyesi ihaleden vazgeçti ve yanlıştan döndü .ben Ogün karşı çıkmasaydım bugün o alan kiraya verilmiş olacaktı kiraya verilen alanda da sayın bakanın çalışma yapma olasılığı olmayacaktı çalışma yapmak istense bile kiralayan kişiye Siverek belediyesi tarafından tazminat ödemesi gerekecekti" .

Çiftel; Kim doğruyu söylüyor ?

Bir tarafın  destekçileri haber yapıp sayın Kasım Gülpınar’ın yoğun çaplarıyla bu hizmetlere başlanılacak diyor. Diğer bir tarafta ise sayın Hasan İzol'un destekçileri sosyal medyada sayın izolun çabalarıyla bu hizmetler yapılacak diyor Her iki tarafında doğru söylemesi imkânsızsa hangi taraf Siverek halkını kandırıyor ve yanıltıyor. Bu hizmetler sayın Gülpınar’ın çabaları sonucumu olacak?  yoksa sayın izolun çabaları sonucumu olacak ? çiftel konuşmasının devamında

Sayın AYDIN şahsıma teşekkür etmeli

Seçim vaadini unutup kaledeki alanı otopark olarak kiraya verilmesini önlediğim için sayın Aydın'ın şahsıma teşekkür etmesi gerekiyor yanlıştan dönülmeseydi bugün sayın bakanın açıklamasını müjde müjde diye haber yapmazlardı çünkü önlerinde bir engel olmuş olacaktı .

 AYDIN SİVEREK KALESİ İÇİN SEÇİM VAADİ PROJESİ

TARİHİ SİVEREK KALESİ VE ÇEVRESİ DÜZENLEME PROJESİ

Tarihi ve arkeolojik Siverek Kalemize tarihte hak ettiği değeri vereceğiz. "Siverek kentinin tarihi Siverek Kalesinin tarihi ile başlar" bilinci ile kalenin etrafında binlerce yıldır gelişen ve büyüyen kentimizi yeniden düzenlerken, Siverek Kalesine olan tarihi borcumuzu ödemeden yapacağımız her iş eksik kalacaktır.

Siverek Kalesinin röleve ve restorasyon projelerini hazırlayıp, kale çevresini yeniden düzenleyeceğiz. Siverek kalesinin etrafındaki evleri kamulaştıracağız, Kalenin etrafında otopark alanları oluşturacağız, peyzaj düzenlemelerini yapacağız, Kalenin surlarını restore edeceğiz.

Vatandaşlarımıza hayırlı olsun.. Siverek halkına hayırlı olsun" şeklinde konuşmuştu.

Bakan kurumun açıklaması şöyle

"Siverek'te Selimpınar, Haliliye, Yenişehir mahalleleri ve Siverek Kale etrafı kaya riski taşıdığı belirtilen bir alan bulunuyor. Toplamda 250 bin metrekarelik bir alan. Bu alanda vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit edecek alanlarda kentsel dönüşüm projemizi başlatıyoruz. Deprem dönüşümü bekleyen vatandaşlarımızın sorunlarını çözüyoruz. Tüm bu çalışmalar çerçevesinde vatandaşlarımızın rızalarını alarak çalışmalarımızı yürüteceğiz. Yine Siverek'te kent ormanını 2020 yılı içerisinde tamamlayıp hizmete sunacağız.

ÇİFTEL SİBVEREK HALKI ADINA SORUYORUZ 

Sayın AYDIN  31 mart seçimlerinde bol bol proje hazırladınız ve siverek halkına duyurdunuz

1:31 mart seçimlerinde sunduğunuz projeleri gerçekleştirecek misiniz? yoksa o projeler sadece seçimleri kazınmak için Siverek halkını yanıltıp kandırdığınız projeler olarak mı kalacak?

2: şahsım Ali ÇİFTEL olarak kaledeki oto parkı kiraya vermenizi engellemeseydim seçim vaadinizi nasıl gerçekleştirecektiniz? kiraya verdiğinizde seçim projenizden vazgeçmiş olmaycakmıydınız?

3:onun üzerinde proje sundunuz o projeleri gerçekleştirecek misiniz ?

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2019, 18:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
zaza siverek
zaza siverek - 12 ay Önce

ali abi niye istifa ettin senin sayende halk gerçekleri öğreniyordu sen olmasan kimsenin doğruları yazacağı yok siverek halkı sana çok şey borçlu seninleyiz abi

SIRADAKİ HABER