Siverek Engelliler Derneği geçen yıllar da olduğu gibi bu senede yardımlarına devam ediyor

Siverek Engelliler Derneği geçen yıllar da olduğu gibi bu senede yardımlarına devam ediyor

Siverek’te engellilere yönelik faaliyetlerde bulunan Siverek Engelliler Derneği geçen yıllarda olduğu gibi bu senede annesi veya babası engelli olan vefat etmiş çocukların bayramlık elbiselerini temin edilmesine vesile oldu.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Siverek Engelliler Derneği başkanı Feridun Şenateş bilindiği gibi engelli ailelerimiz devletimizden aldığı 2022 aylığı olarak bilinen engelli maaşı ile geçimini sağlıyorlar baba veya anne engelli ise vefat etikten sonra bu aylıklar kesiliyor geride kalan aile fertleri yaşamlarını devam ettirmekte çok zorlanıyorlar .

Biz Siverek Engelliler Derneği olarak vefat eden ailelerimizin çocukları bize emanettir bunlara kol kanat germek bizim görevimizdir, bu ailelerimize engelliliğe duyarlı vatandaşlarımızın desteği ile bu sene 22 çocuğumuza bayramlık giyim ve ayakkabı yardımında bulunmasına vesile olduk bu yardım da bizleri yalnız bırakmayan adını açıklamasını istenmeyen bir ablamız ve Siverek Engelliler Derneği üyesi Dr. yonca Ayas emekli öğretmen Necla Uğurlu Ekim Vildan Siyahhan Başaranoğlu ve Antalya'dan ağır engelli annesi Songül bozkurt Atınok Hanıma siverekte yaşayan tüm engelli ve engelli yakınları adına teşekkür ediyorum.. Şenateş: "engelli olmayı biz seçmedik tüm duyarlı insanlardan engelliliğe duyarlı olmasını rica ediyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER