Siverek Devlet Hastanesinde ki  bazı güvenlik görevliler halkı provoke etmemeli.

Siverek Devlet Hastanesinde ki  bazı güvenlik görevliler halkı provoke etmemeli.

Siverek Devlet Hastanesinde ki  bazı güvenlik görevliler halkı provoke etmemeli.

Siverek Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Muhammed Tosun’un hastanedeki eksiklikleri giderme adına yaptığı şahsi çabaları takdirle karşıladık karşılama devam ediyoruz.

Başarı ekip işidir, hasta bakıcısı, temizlikçisi, doktoru, bilgi işlem personeli ve güvenlik ekibiyle beraber başarı zirveye ulaşır. Ekibin bir yerinde aksaklık varsa başarı topal kalır. Son dönemde korona virüs ile mücadele de hastanenin ayırt etmeksizin tüm personeli özverili çalışmalarını Siverek halkı olarak alkışladık.

Siverek Devlet Hastanesinde güvenlik personellerine yapılan saldırıyı kınadık. Hastane güvenlik personellerinin yanın da olduğumuzu dile getirdik.

Lakin son günlerde hastane güvenlik personeli halka karşı kaba davranma ve halkı kışkırtıcı davranışlarda bulunmaları hiçte hoş olmayan görüntülere neden oluyor.

Tabi tüm güvenlik personeli böyledir demiyoruz. Ama bir kısmının yaptığı şuanda tüm personele mal oluyor.

 Bugün  Kendim şahit olduğum gözümle gördüğüm, kulaklarımla duyduğum tanık olduğum olayı anlatacağım  hasta yakını eşiyle beraber çocuğuna corona testi yaptırmak için hastaneye geliyor  çocuk corona test için içeri alınıyor,  anne baba dışarda bekliyor  baba kapıdaki güvenlikçiye soruyor çocuğum içerde bundan sonraki süreç nasıl olacak diye  güvenlikçi acılı babayı adeta provoke etmeye çalışıyor gibi  adeta devletin kendilerine sağaldıkları görevi yetkiyi kötüye kullanmak istiyor gibi acılı babaya  ben doktor muyum ben ne bileyim diye bağırıyor acılı baba eşinin yanında rencide olmuş bir şekilde niye bağırıyorsun kardeşim evladım içerde canım yanıyor soru sordum bundan sonra ne olacak diye ,  güvenlikçi ses tonunu yükselterek ben ne bileyim ben doktor değilim demeye devam etti acılı baba üslubunuza dikkat edin insanlara yaklaşım tarzı bu değil dedi ve sessizce oradan uzaklaştı.

Evet siz doktor değilsiniz  ama insansınız bilgi almak istiysen endişelendiği için bir soru soran bir vatandaşa   kaba davranılarak ve bağırarak ‘biz doktor muyuz, biz ne bilelim’ gibi cümleler kullanarak hasta yakınlarını rencide edip provoke etmemelisiniz. Devlete güvenerek hasta yakınları kışkırtılmamalı hasta yakınları provoke ettirilememeli  şahit olduğum olayda gördüm ki bazı güvenlik görevlileri kasten olayların tartışmaların çıkmasını istiyor gibi ,bu olayda anladığımız o ki hastane güvenlik görevlileri her zamanda  haklı olmuyormuş halkı provoke etmeye çalışanlarda oluyormuş.

Unutmayınız sizin için aynı olan sorular, soranlar tarafından  ilk defa soruluyor.

Röntgeni yeri neresidir diye bir soru soruldu size? Bu soruyu günde 100 kişi size sormuş olabilir. Ama o 100 kişi farklı 100 kişidir, ve bu soruyu size soran her kişi  ilk defa soruyordur.

Giydiğiniz üniforma size halka bağırma hakkı vermiyor. Siz Siverek’in evlatları olarak Siverek’imizin yaşlılarına, okuma yazma bilmeyenlerine, engellilerine sahip çıkmanız gerek.

Üslubunuz ben doktor muyum  ne bileyim oluyor, bu olmamalı.

Üslup yanlış cevap yanlış. Yanlışlar arda arda devam ediyor.

Yani şu şekilde söylemek çok mu zor.

Kibar bir üslupla

- Bizim bu konuda bir bilgimiz yok isterseniz doktor bey/hanım ile görüşün

- Falanca tarihte çıkar

- Bu konuda bir bilgiye sahip değilim


Bu tarz bir cümle ile vatandaşın sorusuna cevap verilebilir.

Hiçbir hasta yakını evden hastaneye gelirken şöyle düşünebilir mi?

Bugün hastane de acaba hangi hastane personeliyle kavga etsem diye düşünebilir mi?

O evden çıkarken hastasının tedavisini düşünmektedir. Ama hastaneye geldiğin de personelin kaba tavrı insani tutumdan uzak davranışları zaten stresli olan hasta yakınını kışkırtmaktadır.

Yine tekrarlamakta fayda görüyorum kesinlikle tüm güvenlik personelin kaba davrandığını, hasta yakınlarına kışkırtıcı şekilde konuştuğunu söylemiyorum. Ama 3-5 tanesinin yaptığı şuan tüm personele mal olmaktadır.

Başta Siverek halkına bağırarak konuşan, aşağılayıcı üslup ile cevap veren personeli mesai arkadaşları uyarmalı sonrada hastane yönetimi ve ilgili makamlar gerekli denetimi ve uyarıları  yapmalıdır.

Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz, insanlığın sınavını veriyoruz onun için halkımızda güvenlik personelimize yardımcı olmalı, güvenlik personelimiz de halkımıza yardımcı olmalı. Hepimiz aynı havayı soluyor aynı şehirde yaşıyoruz .

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2020, 14:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Ülgen
Mehmet Ülgen - 4 ay Önce

Tek kelimeyle harika ve mükemmel bir yazı. Dilimize ve kaleminize sağlık.

Ali
Ali - 4 ay Önce

Sdh de çalışan bazı arkadaşlar hastaneyi babasının dükkanı sanıyor. Gariban kimselere ahkam kesiyor. İşin üzücü tarafı idarenin bundan haberi var ama birşey yapmıyor çünkü arada dayılar var.....

Veysel
Veysel - 4 ay Önce

Zaten sivereğin başka sorunu yok tek sıkıntı bu ...

Ibrahim halil YÜKSEKKAYA
Ibrahim halil YÜKSEKKAYA - 4 ay Önce

1 ben iski de çalışırken amirlerim bana diyordu ki eğer vatandaş olmasa senin burda işin olmazdı o halde senin patronun ben değil vayandaşdır 2 eğer torpil ile değil de eğitimli işin ehli personel çalışsa böyle sorunlar olmazdı örneği şudurki siverekte polis ceza keser sorun olmaz zabıta keserse dananın kuyruğu kopar vesselam

Ziya bozkaya
Ziya bozkaya - 4 ay Önce

Sevgili yazıyı yazan kardeşim ben 2009 yılına kadar bu görevi yaptım yani güvenlikliydim tam beş yıl yaptım Ve bu beş yılda hiç kavga etmedim sabırla insanlara yardımcı oldum karşılığı ne oldu biliyormusunuz bizi sudan sebeplerle işten çıkarıp iki kelimeyi bir araya getiremeyen insanları oraya yerleştirdiler bu işi yapan tüm arkadaşlara sadece şu tavsiyede bulunuyorum hiç bir şey bilmiyorsanız oraya gelen insanlar yüzde doksanı sıkıntısı olan hasta veya yakını insanlar sizde aslında ev sahibisiniz yani onları misafir olarak kabul ederseniz her şey çözülür kimse kavga etmez ben yıllarca böyle yaptım siz güvenlikçi arkadaşlarda böyle yapın rahat edin birazda sabırlı olun agresif değil

Adem KARAMEŞE
Adem KARAMEŞE - 4 ay Önce

Güzel bir yazı kaleme almışsın,
Umarım kedini bir şey zanneden bazı güvenlikçi arkadaşlar kendi davranışlarını gözden geçirirler.

İskender
İskender - 4 ay Önce

32 senedir ben de devlet memuru olarak çalışıyorum. Kurumlar da çalışan bazı memurlar kendilerini oranın sahibi gibi görüyorlar. Kamuya hizmet ettiğinin farkında değil.

SIRADAKİ HABER