SİVEREK DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMDEN SİVEREK HALKINA ÇAĞRI

SİVEREK DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMDEN SİVEREK HALKINA ÇAĞRI

Taraf Medya Yayın Yönetmeni Ali Çiftel Siverek Devlet Hastanesi Başhekimi Muhammet Tosunla telefonda görüştü. Çiftel Tosun’a Siverek halkının merak etiği soruları sordu. Tosun Siverek’te tespit edilen bir corona vakasının olmadığını belirti .Tosun  en riskli alanların hastaneler olduğunu belirterek halkımızın gerekmedikçe hastanelere gelmemeleri konusunda uyarda bulundu.

Ali ÇİFTEL: Siverek halkı corona virüsünü geçirdiğini düşünüyor öksürük başağrısı ve eklemlerde ağrılar his etiğini ve bir test yapılmadığı için corona olup olmadığını kimsenin bilmediğini düşünüyor sizce geçirmiş olabilirler mi?

Muhammet TOSUN:Bunlar basit gribal enfeksiyon belırtılerıdır bizi şüphelendıren ve izole edip test yapmak için kriterlerımız  bunlar değil. Test için nefes problemi yaşaması, yüksek ateş yaşaması ve dış kaynaklı veya umrecilerle temasta bulunması test yapmak için kriterlerimizdir.

ÇİFTEL :Siverek’te corona vakası var mı tedbirleriniz nelerdir?

TOSUN: Siverek’te bugüne kadar tespit edilmiş bir corona vakası yoktur.

Tedbir içinde izole odamız mevcuttur .Şühpe duyduğumuz hastaları o odaya alacağız orda testlerini yapacağız .

ÇİFTEL: Kendi maskelerinizi kendiniz öretmeye başlamışsınız doğrumu?

TOSUN: Evet hastalarımız ve sağlık personelimizin sağlıkları için Siverek Devlet Hastanesi olarak kendi maskelerimizi üretmeye başladık.

ÇİFTEL: Siverek halkına bir çağırıda bulunmak ister misiniz?

TOSUN: Siverek halkından isteğimiz halkımızın sağlığı için ufak nedenli hastalıklar yada daha sonra gelebilecekleri aciliyet durumu olmayan hasatlıklar ve ziyaretler için hastaneye gelmemelerini istiyoruz çünkü en büyük riskli alanlar hastanelerdir. Gerekmedikçe hastanelere halkımızın gitmememelerini istiyoruz.

Not: Evinde Kal Siverek çok acil bir durum söz konusu olmadıkça Hastanelere gitmeyelim kendimizi riskten koruyalım .Sağlık personelimizi bu süreçte yormayalım destek ola lalım.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 13:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
bahri barsakci
bahri barsakci - 2 ay Önce

Allah yapandan razı olsun devletimiz vae olsun miletimiz var olsun Allah bu belayı başımızdan ve vatanımızdan yok etsin

SIRADAKİ HABER