Siverek CHP ilçe sekleteri İbrahim Halil Yarış CHP şanlıurfa kongresinde konuştu

CHP Şanlıurfa İl Başkanlığı 37. Olağan İl Kongresinde mevcut başkan Hayrettin Cidir yeniden seçildi.

Siverek CHP ilçe sekleteri İbrahim Halil Yarış CHP şanlıurfa kongresinde konuştu

Mehmet Akif İnan Konferans Salonu'nda düzenlenen ve Divan Başkanlığını CHP İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek'in yaptığı kongrede mevcut İl Başkanı Hayrettin Cidir ile Ali Ersöz yarıştı. 131 delegenin oy kullandığı seçimde mevcut başkan Cidir 84 oy alırken rakibi Ersöz 47 oy aldı.

Kongrede söz alarak konuşan Şanlıurfa Siverek CHP ilçe sekleteri İbrahim Halil Yarış konuşmasında

Mensubu olmaktan herzaman onur duyduğum cumhuriyet halk partisi Şanlıurfa il kongresini gerçekleştirmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum  kongre Mustafa kemalden aldığımız devrimci mücadele ruhu taşıyan nazım hikmetin uğur mumcunun bahriye üçokun devrim şehitlerimiz denizlerin mahirlerin ulaşlarin tam bağımsız Türkiye diyenlerin kongresidir bağımsızlık bayrağının  parolası “YURTTA BARIŞ, CİHANDA BARIŞTIR” barışın teminatı ise laik demokratik Türkiye Cumhuriyetidir.

AKP’nin dış politikalarındaki büyük hatalar, ülkemizi içeride ekonomik krize, dışarıda yalnızlığa sürüklemiştir. Değerli yol arkadaslarim Türkiye’deki kötü yönetim, sadece dış politikalarda değil, hayatın her alanında ağır tahribata neden olmuştur.  Güçler ayrılığı ilkesi ortadan kalmış, Cumhuriyetin temel değerleri yok edilmiştir.  Özgürlükler kısıtlanmış akademisyenler, gazeteciler, yazarlar, öğrenciler cezaevlerine konulmuş, toplumda adalet eşitlik, özgürlük isteyenlere terörist yaftası vurulmuş, korku imparatorluğu yaratılmıştır.

OHAL ve KHK’lar keyfi bir yönetim tarzı olmuş, parlamenter sistem çalışamaz hale getirilmiştir.

TEK ADAM REJİMİ, hayatın her alanında korku, baskı ve zulmü topluma dayatmıştır. Siyasal İslam, kamu kurumlarında ve yaşamın her alanında, topluma yaşam tarzı olarak dayatılmıştır. Devlet kurumları, tarikatların emrine verilmiştir. Kamu bankalarının içi boşaltılmış, sarayın emrine tahsis edilmiştir.  Bütün bu soygunların bedelini, ne yazık ki halkımız ödemektedir. İşsiz sayısı 20 milyonun üstüne çıkmıştır.

Gelir dağılımındaki adaletsizlik, Cumhuriyet tarihinin en vahim düzeyine ulaşmıştır. Bu gün  ülkemizde insanımız geçinemediği için siyanürle kendini imha etmiştir. bir hafta önce Hatay valiliğinin önünde işsizim çocuklarım aç diyerek bedenini ateşe vermiştir artık sözün bittiği yerdeyiz iktidar emekli yük olarak görür olmuş  İşçilerimize insan onuruna yakışmayan asgari ücretle adeta açlığa ve köleliğe mahkum etmiştir  memur, çiftçi yoksullaşmış borç batağının içine çekilmiştir. Sendikal örgütlenmenin önü kesilmiştir.

Bütün bu israf ve soygunun sonucunda, Türkiye’nin dış borcu, milli gelirin %61’ine ulaşmıştır.  2019 yılında, Türkiye’nin dış borcu 453 milyar dolardır. İnsanımızın insanca yaşama hakkı elinden almıştır

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Hak, hukuk, adalet” yolunda, 450 km yürüyerek tamamladığı, adalet yürüyüşü, tüm bu baskı ve zulme başkaldıran, halkımızın isyanına vesile olmuştur. Toplumu kucaklayıcı bir dil ile millet ittifakının kurucusu ve mimarı olmuştur.

Ülkemizin her alanda yeniden inşası, partimiz açısından tarihi bir görevdir.

Yıkılan, tahrip edilen Cumhuriyetimizin tüm değerlerini yeniden inşa edeceğiz. Bu, Cumhuriyet Halk Partililerin tarihi sorumluluğudur. Bugün artık ülkemiz için yan yana durmak zorundayız.

 Bu bilinçle, barış ve kardeşlik içinde partimizi iktidara hep birlikte taşıyacağız.

  31 Mart yerel seçimlerinden

Özgürlük ve demokrasi paydaşlarımızla, hayatın her alanında ortak hareket

Etmeyi hedefledik

Türkiye genelinde 11 büyükşehri alarak; büyük başarı sağladığımız yerel seçimlerden sonra, iktidara yürüdüğümüz bugünler de görevimiz hep birlikte partimize güç katmaktır.

Türkiye’yi yönetmeye CHP hazırdır sanliurfada hazırdır…

Gücümüz, beraberliğimizdendir. Herkesi kucaklayan bir yapıyı birlikte inşa edeceğiz

Bu rüzgâr halkın rüzgârı, Bu rüzgârı büyük bir fırtınaya dönüştüreceğiz.

Nazım’ın dediği gibi; “güzel günler göreceğiz güneşli günler” o günlerin arifesindeyiz.

Biz istersek, Biz inanırsak, Biz kenetlenirsek Biz kararlı adımlarla geleceğe yürürsek,

Mutlaka, mutlaka iktidar olacağız ve bu ülkenin kaderini hep birlikte değiştireceğiz.

Sözlerime son verirken  hepinizi saygıyla selamlıyorum. Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER