Siverek Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın istifa ettimi, etirildi mi?

Siverek Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın istifa ettimi, etirildi mi?

Siverek Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın istifa ettimi, etirildi mi?

Eski Siverek CHP belediye meclis üyesi Ali Çiftel Ak partinin Siverek’te itibar kaybına neden olan belediye başkanı Şehmus Aydın’ın istifasını istedi. İstifa etmedi, ettirildi iddiasında bulundu. Adaleti sağlamazsanız halka adaletten söz etmenize kimse itibar etmez diye chp'yi eleştiren çiftel,

İstifa eden belediye başkanını kast ederek bir usulsüz gitti yerine başka usulsüz gelmemeli, dedi.

Siverek Belediyesi eski CHP  meclis üyesi Ali Çiftel Siverek Beldiye Başkanı Şehmus Aydın’ın istifa etmesinde etkili oldu. Şeyhmus Aydın Şanlıurfa Valiliği'ne verdiği dilekçede istifa etti. Şanlıurfa Valiliği dilekçeyi işleme koyarak istifasını kabul etti. Siverek tarihinde ilk defa bir belediye başkanı istifa etmiş oldu. Şeyhmus Aydın'ın başarısız ,usulsüz, hukuksuz yönetiminin sonucunda istifa ettiği konuşuluyor.

Belediyede olan usulsüz. hukuksuz ve eksiklikleri dile getiren Ali Çiftel istifa da etkili oldu. AKP’li başkanın Ali Çiftel sayesinde istifa ettiği söyleniyor.

Mecliste bulunan muhalefet partilerinin yapamadığını Ali Çiftel yaptı. Sık sık Siverek belediyesinin eksiliklerini, ihalelerdeki yolsuzlukları, usulsüz ve hukuksuz işlemlerini eski meclis üyesi Ali Çiftel sürekli olarak dile getirdi. Çiftel ilk olarak temizlik ihalesine fesat karıştırılmak istendiğini gündeme getirmiş ve ihaleyi önlemişti. Sonrasında sigortasız kaçak işçi çalıştırdıklarını, kısa çalışma ödeneği için belediyenin çalışan işçilerin çalışmadığı gibi gösterdiğini ortaya çıkarmıştı . STK’lara ve şehit ve gazi ailelerine verilmemiş yemekleri faturalar üzerinden verilmiş gibi gösterildiğini ve bir çok usulsüz işlemleri gün yüzüne çıkarmıştı.

Çiftel henüz belediye başkanının istifa etiğini kimse bilmeden 1 GÜN ÖNCESİ sosyal medya hesabında başkan Aydının istifa edeceğini paylaşmıştı.

Sosyal medyada Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı ve Saadet Partisi İlçe Başakan yardımcısı eski belediye meclis üyesi Ali Çiftel’e teşekkür etti

Saadet Partisi İlçe Başkan yardımcısı Hüseyin Solak’ın Çiftel’e teşekkür paylaşı mı.

Siverek belediye başkanı Şeyhmus Aydın istifa etti. Eski belediye meclis üyesi Ali Çiftel Siverek Belediye başkanı Şehmus Aydın’In yaptığı usulsüz işleri sürekli gündeme getirerek Siverek belediye başkanının istifa etmesinde etkili oldu. Siverek tarihinde bir ilk oldu. Ali Çiftel sayesinde bir belediye başkanı istifa etti. Ali Çiftel iyiki varsın, dedi.

Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Şaban Çulcu Çiftel için 2 teşekkür mesajı paylaştı

1.paylaşımında :

Cumhuriyet kurulalı daha böyle bir başkan ne gelmiş ne gelecek yeri doldurulmayacak bir başkan idi.SİVEREK’e hizmeti mi? Saymakla bitmez yolu ve bahtı açık olsun güle güle bay bay . Bu arada eski meclis üyesi Ali Çiftel başta olmak üzere emeği geçen gitmesi için sevinen dua eden herkese teşekkürler. Şaban ÇULCU ( şit) YRP SİVEREK ilçe başkanı dedi.

2.paylaşımında:

Gerçekten eski meclis üyesi Ali ÇİFTEL’in gayret ve sürekli belediyenin vurdumduymazlığını gündeme getirmesi ve gündemde tutması taktire şayandır teşekkürler Ali bey iyiki varsın dedi.

Sosyal medyada bazı kullanıcılar Çiftele teşekkür etti.

Sosyal medyada bazı kullanıcılar Başkan Aydın’ın istifa etmesinin en büyük etkeninin Ali Çiftel’in olduğu paylaşımlarında bulunarak Çiftel’e teşekkür edip çiftel’in başkan olmasını aktif siyasetten yer almasını Siverek’in kendisine ihtiyaç duyduğu gibi paylaşımlarda bulundular.

Çiftel sosyal medyada yaptığı paylaşımda.

AKP’li başkan sayın Aydın sağlık sorunlarından dolayı istifa etmedi yaptığı usulsüz hukuksuz işler ayağına dolandı. 31 mart seçimlerden sonra kendi aralarında belediye meclis toplantısında sözlü kavgalar belediye binası içerinde kendi aralarında yumruklu kavgalar kendi aralarında belediye binasında silahlı yaralamalar yaşandı. Tüm bunlar Siverek’in ikbali istikbali için yaşanmadı, pastadan pay almak için yaşandı.  Tüm bunların olmasına Ak Parti  genel merkezi rahatsız oldu dur dedi. Siverek’te halkın sesine kulak verdi ve başkan Aydın’ın istifası istendi. Ak Parti Siverek’te yaşadığı itibar kaybına neden olan başkanın istifasını istedi ve böylelikle itibarlarını bu istifa ile tekrardan kazanmak istediler.

Ak Parti başkanlarının hatalarını kabul etti. İstifasını istedi. Peki AKP’nin istifasını istediği AKP’Lİ başkanı destekleyen iş birliği yapan 2 CHP meclis üyeleri hakkında CHP  ne yapacak? Ak partiyi sürekli eleştiren demokrasiden haktan, adaletten söz eden CHP genel merkezi Ak parti gibi cesaretli davranıp kendi içindeki çürükleri temizleye bilecek mi? Bu çürükler temizlenmedikçe CHP Siverek halkından haktan, adaletten söz edemez. Halk bu sözlere inanamaz. CHP genel merkezi o iki meclis üyelerini  disipline sevk etmeli etmiyorsa kusura bakmasın samimi olduklarına kimse inanmaz .

 31 Martta CHP’den meclis üyesi seçildim ama iki CHP meclis üyesinin Siverek halkına ve bana ihanet etmesinden dolayı istifa ettim. İstifamdan sonra CHP aleyhine tek kelime kullanmadım ama Ak Parti kendi içerisindeki çürükleri temizlerken CHP kendi içerisinde ki çürüklerinden kurtulmuyorsa bu saatten sonra CHP hakkında  Siverek halkı olarak iyi şeyler düşünmemiz söz konusu olamaz.

Sayın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu muhakkak bu iki meclis üyesi hakkında gereğini yapmalı aksi halde Siverek’te Ak Partinin düştüğü itibar kaybına CHP düşecektir.

AKP yanlışını kabul etti itibarını kurtarmak için gereğini yaptı. Peki CHP ne yapacak? CHP’nin itibar kaybına neden olan 2 meclis üyesi disipline sevk edilip ihraç edilecek mi?

AKP yeni Seçecekleri başkanları hakkında dikkatli olmalı

Ak parti yeni seçilecek belediye başkanları için dikkatli olmalı yeni bir hata yapmamalı. Bir usulsüz gitti yerine başka usulsüz gelmemeli . Siverek’in yılları istifa eden başkan ve yönetiminden dolayı heba oldu. Siverek halkı yeni bir macerayı kaldıramaz onun için yeni başkan usulsüz ve akçeli işlerden uzak duracak ve hizmet edecek bir başkan olmalı dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2020, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER