Siverek AKP'li meclis üyeleri parayı tercih etti

CHP Siverek Belediye Meclis üyesi Ali ÇİFTEL’in verdiği meclis üyelerinin maaş ve ücretlerinin Siverek Belediyesine veya engeliler derneğine bağışlayalım önergesi AKP tarafından  ret edildi.

Siverek AKP'li meclis üyeleri parayı tercih etti

’’Tüm siyasi partilerin seçilmişleri 1 yılığına Siverek Belediyesinde aldıkları tüm maaş ve ücretlerin kurulacak fon üzerinden Siverek Belediyesine veya engeliler derneğine bağışlamalarını talep ve arz ederim.’’ Diye verdiği önerge AKP tarafından ret edildi.

Çiftel Meclis Konuşmasında;

Sayın başkan çok değerli meclis üyeleri İçinizde beklide maddi durumu en zayıf olan benim güzel Siverek’imiz bizlerden hizmet beklemekte ama her platformda Siverek Belediyesinin borçlu olduğu sürekli gündeme getirilmektedir. Bu sebepten biz seçilmişler 1 yılığına tüm maaş ve ücretlerimizi kurulacak fon özerinden belediyemize veya engeliler derneğine bağışta bulunalım. Hiç birimizin amacı buradaki maaş veya ücret olmadığını biliyorum amaç memleketimize hizmet .

AKP’nin gönül belediyeciliği sloganı zaten parayı değil de gönülleri tercih etiklerini göstermekte ve Siverek bir sevdadır, hizmette iddialıyız gibi çok değerli anlamlı sözler sarf eden siz kıymetli meclis üyeleri arkadaşlarımdan bu konuda destek bekliyorum.

Mecliste ÇİFTEL ile AKP üyeleri arasında sert tartışmalar yaşandı.

AKP meclis üyesi Ayşe ÇAKMAK ÇİFTEL’e sert tepki gösterdi. ÇAKMAK; ‘Size ne bizim maaş ve ücretlerimizden sizi niye ilgilendiriyor. Maaşlarınızı siz vermek istiyorsanız verin biz vermeyeceğiz’ gidin ihaleleri takip edin denetleyin ihalelerde yanlış olmasına müsaade  etmeyin bizim maaş ve ücretlerimize karışmayın dedi.

Yine söz alan CHP meclis üyesi ÇİFTEL benim maaşım yetersiz kalıyor hep beraber bağışta bulunur isek belediyemize veya engeliler derneğine bir fayda sağlar diye düşünüyorum.

Gelin hep beraber bu konuyu yeniden düşünelim buna evet diyelim birde ihaleleri takip ettik,etmeye devam edeceğiz dedi.

ÇİFTEL belediye başkanına Sn. başkan siz maaşınızın yarısını bağışlayarak örnek olabilirsiniz dedi .

AKP’li Başkan tepki göstererek sana ne benim maaşımdan veririm vermem seni ne ilgilendir. Sen vereceksen ver bizi niye karıştırıyorsun. Allah demiş ki bir elin verdiği diğer el görmemeli. dedi

Yine ÇİFTEL söz alarak ’’sayın başkan sadece biz meclis üyeleri bileceğiz kimsenin bilmesine gerek yok gelin belediyemize veya engellilerimize yardımda bulanalım dedi’’.

ÇİFTEL yaptığı açıklamada : AKP üyelerinin menfaatlerine dokunulunca hemen sert ve  öfkelenerek tepki gösterdiler gönül belediyeciliği hikaye maaş huzur hakkı şahane şuna bir kez daha şahit olduk gönül belediyeciliği sadece sloganda kalmış AKP’li belediye gönlünü halka değil paraya açmış.

 GURUR DUYDUM

Sn. Ayşe ÇAKMAK ihalelerdeki usulsüzlükleri takip edin demesi benim için çok gurur verici bir durum Ayşe hanım ve Siverek halkı müsterih olsun rehberim kuran haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan. Haksızlık, usulsüzlük, Rant,  Hırsızlık ve Yalanışların içinde asla olmayacağız ve asla bu tür şeylerin karşısında sesiz kalmayacağız.

Daha önce yapılan ihalede zaten yanlışları usulsüzlükleri dile getirmiştim halkıma medya yoluyla anlatmıştım bundan sonrada yapılacak olan ihalelerin takipçisi olacağız . Ayşe hanımın şahıssıma CHP meclis üyesi olmama rağmen güvenerek ihalelerin takipçisi olun demesine teşekkür ederim.

 HALKIMIZA SÖZÜMDÜR

Halkımıza sözümdür asla kendi cebini menfaatini  düşünen meclis üyesi olmayacağız aksine  halkın menfaatini düşünen halkın meclis üyesi olacağız.

Siverek belediyesinde usulsüzlüklere, rantlara ve hırsızlıklara inşallah halkımın desteğiyle müsaade etmeyeceğiz halkın kaynaklarını halka harcanması için çabalayacağız, susmayacağız, hakkı hakikati savunacağız.

Siverek halkından tek isteğim beni yalnız bırakmamaları ,destek vermeleri halkımın desteğiyle ancak ayakta dura bilirim. Desteğinizi esirgemeyin önümüzde zorlu  çetin bir süreç var kazanan bir avuç insan olmasın kazanan tüm Siverek olsun. Halkımız müsterih olsun .Her kuruşun hesabını halkımız adına soracağız.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 11:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Siverek li Mehmet Can
Siverek li Mehmet Can - 1 yıl Önce

Haha CHP meclis üyelerinden yardım istiyen AKP uyesinide tebrik ediyoruz AKPnin çalmasına müsade etmeyin demiş resmen

SIRADAKİ HABER