Şanlıurfa Siverek MHP Belediye Başkan Adayı Fatih bucak HDP’nin Hedefinde

Şanlıurfa Siverek  MHP Belediye Başkan Adayı  Fatih bucak  HDP’nin Hedefinde

Şanlıurfa Siverek  MHP Belediye Başkan Adayı  Fatih bucak  HDP’nin Hedefinde .

HDP İstanbul Milletvekilinin Açıklamasında Bucak'ı Hedef Aldı HDP Kuyruk Acısını  Unutmadığı Görüldü Yılardır Teröre Pkk'ya Karşı Gönüllü Koruyucu Bir aileye Mensup Olan Bucak Ailesini HDP Yine Hedef Aldı.

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Bucak için “MHP Siverek Belediye başkan adayıymış bir kasaba politikacısı. Herkesi tehdit ediyor ve diyor ki rakiplerine: ‘Elleriyle mezar kazmaya başlasınlar, hiçbir rakip partinin arabası bu ilçede buralarda dolaşamaz’ Tabii, siz Suruç’taki katliamın, orada katledilen insanların hesabını sormazsanız, hastaneye girilip insanların hasta yataklarında kurşunlandığı bir katliamın hesabını sormazsanız bu tür kasaba politikacıları da çıkar, kendileri dışındaki tüm siyasi partileri böyle kolaylıkla tehdit eder ve sizin savcılarınız da bunu böyle seyrederler” dedi.

Şanlıurfa MHP Milletvekili İbrahim Özyavuz Şanlıurfa Siverek MHP Belediye Başkan Adayı Fatih Bucak'ın Güneydoğu TV'de Yaptığı Açıklama İle İlgili TBMM'de Açıklama Yapıp Bucak'a Sahip Çıkıp Bucak'ın Haklı Olduğunu Yerinde Bir Söz Olduğunu Söyledi.

İbrahim Özyavuz'un Açıklaması

İBRAHİM ÖZYAVUZ (Şanlıurfa) - Sayın Başkan, çok değerli milletvekilleri; az önce, hatip konuşmasında Şanlıurfa'nın Siverek ilçesiyle ilgili, orada Milliyetçi Hareket Partisinden aday olan, yılllarca bölücü terör örgütüyle mücadele etmiş bir ailenin ferdi olan Sayın Fatih Bucak'la ilgili bir sataşmada bulundu.

Dolayısıyla, bizim partimizi de hedef aldı; onun için cevap vermek üzere huzurunuzdayım.

Bölgede on beş sene belediye başkanlığı yapan bir siyasetçiyim. Bucak ailesinin ne mücadelelerle Siverek'te siyaset yaptığını çok iyi biliyorum.

Dolayısıyla, bölgede siyaset yapan birisi olarak PKK terör örgütü tarafından defalarca tehdit edilmiş bir siyasetçiyim.

2015 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu üyeliğine seçildiğimde tehditler alarak Şanlıurfa Yenişehir'de arabam bombalandı.

Yine, orada Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında siyaset yapanların sürekli tehdit edildiğini biliyorum.

Fakat burada önemli olan, Şanlıurfa'nın ilk bayan milletvekilini de çıkaran ve geçmişte il olan Siverek'in ve Siverek halkının da küçümsenerek bir kasaba olarak bahsedilmesi.

Dolayısıyla hatibi kınıyorum. Siverek geçmişten bugüne Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin gerçekten yanında yer alan yiğit insanların diyarıdır.

Siverek Karacadağ bölgesi yaşayanları Türkmen'dir.

Şanlıurfa kenti bir Türkmen kentidir.Dolayısıyla hatibin buradan yaptığı bu yanlış ve aşağılayıcı konuşmasını reddediyorum, kendisini de buradan kınıyorum.

Çünkü Fatih Bucak kendisine yapılan tehditlere karşı orada "Ben buraya siyaset yapmaya değil, ölmeye geliyorum." terimini kullandı. Doğru yerde ve isabetli olarak kullanmıştır. Teşekkür ediyorum. 

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 12:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa akkan
Mustafa akkan - 2 yıl Önce

Bir milliyetçi hareketin bir ferdi olarak sayın başkan fatih bucakğın yanındayız diyorum yaşasın Türk milliyetçiliği MHP le huzura arkadaşlar

Ömer ZAZAOĞLU
Ömer ZAZAOĞLU - 2 yıl Önce

İstiyorlarsa Siverek meydanında yinede batosları kurarız istediğimiz adamıda atarız

Dımli
Dımli @Ömer ZAZAOĞLU - 2 yıl Önce

Lafları Kasım gülpınaradar.Zaza yim diyorsun ama Fatih ağayı tanimiyorsun demeki.

zaza
zaza @Ömer ZAZAOĞLU - 2 yıl Önce

Laan kendaye,Fatih ağa Kasım gulpinarı tehdit ediyor.

Murat korkmaz
Murat korkmaz - 2 yıl Önce

Fatih bucak lafları hdp ye değil AKP yedir sıralama vermedikleri içini yavuz hala akp yağcılık yapiyor

Haklı olan ne o
Haklı olan ne o - 2 yıl Önce

Mhp yi biliyoruz ve hiç bir ağa düzeni olduğu sürece ağadan milleti.yönetemez bir aşiret kendi topraktaki aşiretle kavga ediliyor hatta ağa düzeni bozulmayınca o ilden bir şey çık ağada ne kim ağalım taslayabilir kim tehditlerle yönetebilir

karakecili
karakecili - 2 yıl Önce

Kimse KASIM GÜLPINARI tehdit edemez..

Karakecili
Karakecili - 2 yıl Önce

YOLUN YOLUMUZDUR ..

SIRADAKİ HABER