ÖZYAVUZ'UN BAŞARISI ÇİFTÇİYE MÜJDE

ÖZYAVUZ'UN BAŞARISI ÇİFTÇİYE MÜJDE

Şanlıurfa MHP Milletvekili İbrahim Özyavuz’un Çiftçiler İçin Bulunduğu Çağırı Neticesinde Çiftçilerin Beklediği Müjde Ziraat Bankasından Geldi.

Özyavuz Daha Önce hükümete Çağırıda Bulunmuş Çiftçilerin Borçlarını Ertelenmesini Talep Etmişti.

Çiftçilerin mağduriyetine dikkat çeken Şanlıurfa MHP milletvekili İbrahim Özyavuz çiftçilerin mağdur edilmemesi için hükümete çağırıda bulunmuştu.

Şanlıurfa MHP milletvekili İbrahim Özyavuz Aşırı yağıştan dolayı Şanlıurfa’da Pamuklarını hala toplayamayan Çiftçilerimizin vadesi 12. Ayda dolacak olan borçları şubat sonuna kadar faizsiz ertelenmeli ve çiftçilerimizin mağduriyeti önlenmelidir demişti.

Özyavuz Çağırısından Sonra Beklenen Müjde Ziraat Bankasından Geldi.

Ziraat’ten Tarımsal Kredi Borçlarına 12 Ay Erteleme Müjdesi!

Ziraat Bankası tarımsal kredileri yeniden vadelendireceğini, vadelendirme dönemi için yıllık yüzde 11 oranında faiz uygulayacağını açıkladı.

Ziraat bankası ekonomik gelişmelerden olumsuz etkilenen çiftçilerin kredilerine 12 aya kadar vadelendirme hakkı sağladı. 30 Haziran 2019’a kadar vadesi olan kredi borçları yeniden yapılandırılacak.

Açıklamada, Ziraat Bankası tarafından, Bakanlar Kurulu kararları kapsamında tarımsal kredi kullandırılan ve geçici olarak gelir-gider dengesi olumsuz etkilenen üreticilerin, tarımsal faaliyetlerinin devamını sağlamak için vadesi 30 Haziran 2019'a kadar olan işletme ve yatırım kredileri vade tarihinden itibaren 12 aya kadar vadelendirilebileceği belirtildi.

"Yeniden vadelendirme dönemi için yıllık yüzde 11 oranında faiz uygulanacaktır" denilen açıklamada söz konusu oranın piyasa koşullarının altında olduğu vurgulandı.

Açıklamaya göre, yeniden vadelendirilen tutar dışında kalan kredi bakiyesi eski faiz oranı ve vade yapısıyla aynen devam edecek.

Vadelendirme haberi ; Ziraat bankasının yapmış olduğu bu açıklama umarım çiftçilerimizi mutlu etmiştir. Bizler her yerde ve her zaman çiftçilerimizin sıkıntısını gündeme getirdik.

Devlet yetkililerimizde bu olaya sessiz kalmayarak dile getirdiğimiz sıkıntılara çözüm üretmek için canla başla çalıştılar.

Başta Harran ovamızdaki çiftçiler olmak üzere ülkemizin genelindeki çiftçilerimize hayırlı olsun diyorum. Her zaman üreten Türkiye için çiftçilerimizin yanndayız”

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 12:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhsin Özyavuz
Muhsin Özyavuz - 2 yıl Önce

Çok teşekkür ederiz başarılarınızın devamını dileriz.Allahu kerim Birgün pamuk fiyatlarına yansıma olur inşAllah,iktidar millet vekilleri seyirci kalsınlar bütün sorunlara

İbrahim Kutlu
İbrahim Kutlu - 2 yıl Önce

Teşekkür vekilim özyavuz

Vekilim
Vekilim - 2 yıl Önce

Vekilim bu sadece zirat bank olmamali diyer bankalarda var

SIRADAKİ HABER