Muhtar Sultan yılların sorununu çözüme kavuşturuyor.

Muhtar Sultan yılların sorununu çözüme kavuşturuyor.

Şanlıurfa Siverek ilçesinin en eski mahallesinden biri olan Hamidiye mahallesinin yılardır çözülmeyen alt yapı  sorunu muhtar Osman sultanın mücadelesiyle çözüme kavuşuyor .

Tabuğ taşlarıyla döşemeler zamanla deforme olmuş ve lağım suyu camii ve evlere  kadar sızmaya başlamıştı mahallelinin sağlığında tehlikeye atan bu durum yılar sonra muhtar Sultan’ın girişimleriyle çözüme kavuşuyor .

Şanlıurfa Şuski genel müdürlüğü ekipleri Hamidiye mahallesinde ki sorunu çözümü için çalımalara başladı.

Muhtar Sultan yaptığı açıklamada :

Hamidiye mahallesinin alt yapı sorununu çok eski yıllara dayanıyor, halen tabuğ dediğimiz taş döşeme bu döşemeler zamanla deforme olmuş artık dayanmıyor ve lağım suyu camimize odalarımıza kadar sızmaya başladı kaç defa belediyeden heyet halinde amirler geldi ama bir türlü mahallemize bir çözüm bulmadılar.

Siverek’in en eski mahallelerinden olan Hamidiye mahallemizin 100 yıllık alt yapı sorununu nihayet çözüme ulaştırma noktasına geldik, alt yapımızın olmayışı vatandaşımızı evlerinde oturamayacak camimizde ibadet edemeyecek hale getirmiş ancak soruna kimse çözüm aramamış vatandaş kaderine ter edilmiş bir vaziyette getirilmiş. 31 mart 2018 de göreve geldiğimizden beri bu sorunu çözmek bizim en önemli konumuz olmuştur yaptığımız istişareler sonrası belediye başkan yardımcımız Osman Bilden bey bu süreçte bize büyük destekler sunmuş, yoğun bir çalışmadan sonra Şanlıurfa büyük şehir belediyesi ŞUSKİ genel müdürü sayın Muhammed Sait Güllüoğlu beyle istişare edip bu günden sonra işe başlama kararı alıp   devam edeceğiz. Bu süreçte bize destek olan herkese teşekkür ederiz. Saygılarımla Hamidiye mahallesi muhtarı Osman Sultan.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2020, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER