Kaç kişi öldükten sonra ölüm yolu yapılacak?

Kaç kişi öldükten sonra ölüm yolu yapılacak?

Siverek- Viranşehir karayolunun dar ve keskin virajlı olması ölümlü kazalara davetiye çıkarıyor.

Ölüm Yolu için siyasilerden açıklamalar. Şanlıurfa Siverek ve Viranşehir yolu olarak bilinen yol dar ve standartlara uygun olmadığı için bir çok kazaya neden oluyor. Eski Siverek belediye meclis üyesi Ali Çiftel konuyu sosyal medyada gündeme getirdikten sonra bir çok siyasetçi destek vererek açıklamalarda bulundu. Huda par Siverek ilçe başkanı iyi Parti, Saadet Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi il başkanları da Ölüm Yolu olarak adlandırılan yol hakkında açıklamalarda bulunurken onlarca sosyal medya kullanıcısı da  ölüm yolu için tepki gösterdi.

Siverek- Viranşehir karayolu, karayolları standartlarına uymamasından dolayı birçok ölümlü kazaya neden oluyor. Karayolunun dar ve keskin virajların olması, karayolunun bazı kırsal mahallelerim ortasından geçmesi (Büyük Kazanlı) yer yer engebeler ciddi riskler oluşturuyor.

Deniz altından giden yolların, asma köprülerin, uzun tünellerin insanların hizmetine sunulduğu günümüz dünyasında, günü kurtarmak adına çeşitli pansuman yöntemlerle kazaların önüne geçemiyor. Ölüm yolu düzelttirilmeli.

Sosyal medyada kazada vefat edenlerin akrabaları olduğu iddia eden bir kullanıcı, sözün bitiği yerdeyiz AKP'nin canı sağ olsun diye tepki gösterdi.

Ne olmuştu Şanlıurfa’nın Siverek ve Viranşehir arasındaki yolda meydana gelen trafik kazasında, 3 kişi hayatını kaybetmişti, 1 kişi ise yaralanmıştı

Açıklamaları şöyle:

Eski Siverek Belediye meclis üyesi  Ali Çiftel

Ölüm yolunda yine kaza. Daha kaç çocuk babasız, kaç eş kocasız, kaç anne baba evlatsız kalacak .Siverek Viranşehir arasındaki yol can almaya devam ediyor. İki aracın yan yana geçemediği kara yoları için neden gereken yapılmıyor? Hani AK parti iktidarında yollar yapılıyordu, bu ölüm yolu neden yapılmıyor?

HÜDA PAR Siverek ilçe başkanı

HÜDA PAR Siverek ilçe Başkanı Abdulrahim Sımak, Siverek- Viranşehir karayolunun standartların çok altında olduğunu belirterek, bu durumun ölümlü kazalara neden olduğunu ifade etti

İYİ parti Şanlıurfa il başkanı

İyi ğarti Şanlıurfa il başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı tarafından yapılan açıklamada’’ Ölüm yolunda yine kaza. Daha kaç çocuk babasız, kaç eş kocasız, kaç anne baba evlatsız kalacak. Siverek Viranşehir arasındaki yol can almaya devam ediyor. İki aracın yan yana geçemediği kara yoları için neden gereken yapılmıyor? Hani AK parti iktidarında yollar yapılıyordu, bu ölüm yolu neden yapılmıyor? İnsan hayatı bu bölgede fotoğraf karesinde olduğu kadar ucuz mu.?’’ Diyerek Uğur Poyraz, Koray Aydın, Meral Akşener i etiketledi.

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz tarafından yapılan açıklamada, "Urfa’nın iki büyük ilçesi, Siverek ve Viranşehir arası yol... Siverek’in nüfusu iki yüz binin, Viranşehir’in nüfusu yüz elli binin üstünde...Ülkemizin birçok ilinden büyük. Bu iki ilçe tarım ve hayvancılık üretimi bakımından, Urfa’nın lokomotif ilçeleri. İki ilçeyi birbirine bağlayan yol "ölüm yolu" adeta. Her yıl yüzlerce insan (şoför, tarım işçisi) trafik kazasında ölüyor...Yol çok dar, engebeli ve standartların altında. Haza köy yolu gibi. Otoban, dal geç, asma köprü ,tercihli yol istemiyoruz. Ölümü, kazası olmayan iki aracın rahat geçeceği bir yol çok acil lazım. Ey iktidarın Urfa milletvekilleri, vali bey ve belediye başkanları. En acil şekilde Siverek-Viranşehir yolunu yapmanız gerekir." şeklinde konuştu.

CHP Şanlıurfa il başkanı

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir  tarafından yapılan açıklamada ‘’BAHTI KARA TAŞI KARA SİVEREKLİM HER ZAMAN OLDUN YÜREKLERDE YARA’’.

Ölüm yolunda yine kaza. Daha kaç çocuk babasız, kaç eş kocasız, kaç anne baba evlatsız kalacak .Siverek Viranşehir arasındaki yol can almaya devam ediyor. İki aracın yan yana geçemediği kara yoları için neden gereken yapılmıyor? Hani AK parti iktidarında yollar yapılıyordu, bu ölüm yolu neden yapılmıyor? SAYIN YETKİLİLER HER KAZADA SİZLERİN SORUMLULUĞU VAR’’ dedi.

Sosyal medyada kazada vefat edenlerin akrabaları olduğu iddia eden paylaşım

TEPKİLER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER