ÇİFTEL SİVEREK BELEDİYE BAŞKANINA İHALELER İÇİN ÇAĞIRIDA BULUNDU

Siverek belediyesi tarafından yeni hayvan pazarında bazı işletmeler ihaleye çıkartılıyor. Kira bedelinin peşin talep edilmesi yeni iş kurmak isteyen orta gelirli kesimi zor durumda bırakacaktır.

ÇİFTEL SİVEREK BELEDİYE BAŞKANINA İHALELER İÇİN ÇAĞIRIDA BULUNDU

Hazırlanan 3 yıllık kira bedelinin peşin alınması maddesi her ne kadar yasaya uygun olsa da yine yasanın belirlediği taksitli ödeme yöntemi belirlenebilir.

Eski Belediye meclis üyesi Ali Çiftel yaptığı açıklamada, Hazırlanan şartname hakkında kendi fikrimi paylaşarak sayın belediye başkanı Şehmus Aydın’a bir çağırıda bulunmak istiyorum. İhale şartnamesi de kiralama süresi 3 yıl ve kiralama bedelinin yani 3 yılın bedelinin peşin olarak alınacağı şartı maddi durumu zayıf insanların ihaleye girmesine engel olmaktadır. Bu şart biraz kolaylaştırılıp taksitlere bölünmesi halinde hem daha fazla insan ihaleye katılma şansı elde edecek hemde maddi durumu zayıf insanlarında ihaleye girmesi sağlanmış olacaktır. Aksi halde bu ihaleye sadece maddi durumları iyi olan insanlar ihaleye girecek . Sayın başkandan maddi durumu zayıf olan vatandaşlarını düşünmesini ve o şartı biraz daha kolaylaştırmasını ve herkesin eşit şartlarda rakbet etmesini sağlamısını umuyoruz.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2020, 15:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ugur demirtas
Ugur demirtas - 11 ay Önce

Ihaleye nasil girebiliriz

taraf medya
taraf medya @Ugur demirtas - 11 ay Önce

siverek belediyesinden bilgi alınız

SIRADAKİ HABER