ÇİFTEL KHK ile taşeron kadrosu alan işçilerin sosyal haklarının verilmesi için konuyu meclis gündemine taşıyor

CHP Siverek Belediye Meclis Üyesi ÇİFTEL KHK ile taşeron kadrosu alan işçilerin sosyal haklarının yani sendika haklarının verilmesi için konuyu  Siverek Belediye  meclis gündemine taşıyor.

ÇİFTEL KHK ile taşeron kadrosu alan işçilerin sosyal haklarının verilmesi için konuyu meclis gündemine taşıyor

Bayraklı Belediyesi ,Yozgat Belediyesi ,Seyhan Belediyesi , Gölbaşı Belediyesi ,Çorum Belediyesi ,Defne Belediyesi ,Suluova Belediyesi ve Ak parti Belediyelerinde içerisinde bulunduğu birden çok belediye KHK ile taşeron kadrosu alan işçilere günün şartları göz önüne alınarak %6, %8 %10 gibi artış yaparak sosyal hakları olan yemek yakacak giyecek vb. gibi  haklarda işçilerin  haklarını vermiş olan emsal belediyeler .

Bizde işçilerimize haklarını biran önce verelim diyen ÇİFTEL açıklamasına şöyle devam etti.

AKP Siverek belediye başkanı sn. Şeyhmus AYDIN’ında seçimlerden önce KHK  lı  taşeron işçilerine vadi olan sosyal hakları yani sendika hakları artık zaman kayıp etmeden işçilerimize verilmeli.

Gecesini gündüzüne katan işçilerimiz en düşük maaşla çalışmakta ve sosyal hakları yani sendika hakları bulunmamakta.

Bu işçilerimize sosyal hakları verilerek azda olsa işçilerimize bir katkıda bulunulmuş olunacak.

Kurban bayramına sayılı günler kala alın terleriyle ekmeklerini kazanan işçilerimize müjdeyi vererek iki bayram birden yaşamalarını sağlarız diye umuyorum .

Bayraklı Belediyes,Yozgat Belediyesi ,Seyhan Belediyesi , Gölbaşı Belediyesi ,Çorum Belediyesi ,Defne Belediyesi ,Suluova Belediyesi ve Ak parti Belediyelerinde içerisinde bulunduğu birden çok belediye KHK ile taşeron kadrosu alan işçilere günün şartları göz önüne alınarak %6, %8, %10 gibi artış yaparak sosyal hakları olan yemek yakacak giyecek vb. gibi  haklarda işçilerin  haklarını vermiş olan emsal belediyeler

her anlamda bu işçiler bizim insanlarımız bizim eşimiz, dostumuz ,akrabamız, kirvemiz ,her gün selamlaştığımız insanlar işçilerimizin hakları 2020 yılına kadar bekletilmeden en kısa sürede  verilmeli. Bu konuda gerekli adımların hemen atılmasını için konuyu Siverek belediye meclisine taşıyacağız  inşallah işçilerimize müjdeli haberi verip işçilerimize iki bayram yaşatacağız

her zaman işçilerimizin ve personelimizin yanında olacağız ilk gün dediğimiz gibi biz halkımıza hizmet etmeye hizmetkar olmaya geldik.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Belediye işçisi
Belediye işçisi - 7 ay Önce

Ali başkan Allah razı olsun inşAllah bize müjdeli haberi verirsin keşke herkes senin gibi olsa

Şait çay
Şait çay - 7 ay Önce

Ali kardeşim seni takip ediyorum Siverek ilkdefa senin gibi encümen görüyor başarılar diliyorum

SIRADAKİ HABER