Çiftel: bu görüntüler çaresizliğin resmidir.

Çiftel: bu görüntüler çaresizliğin resmidir.

İhtiyaç sahiplerine nakdi 1000'er liralık ödemeler PTT iş yerlerinden ve ATM'lerinden yapılmaya başlandı.

Nakdi 1000'er liralık ödemelerin başlamasıyla vatandaşlar Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde PTT önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Sosyal Mesafenin olmadığı ve hiçbir önlemin alınmadığı dikkatlerden kaçmadı.

Siverek Belediyesi eski Meclis üyesi Ali Çiftel konu hakkında yaptığı açıklamada;

 Sosyal mesafe kurallarının hiçe sayıldığı fakirliğin göstergesi olan bu PTT kuyrukları bizler için acı bir gerçeğin resmidir. Bu kuyruklar da  Corona virüsüne karşı herhangi bir önlemin alınmaması insan hayatını tehlikeye atacak şekilde kuyruklarda beklenmesi hastalığın bulaşma riskini artıracaktır.

Corona  virüsüne karşı tedbirlerinizi alın diye sürekli mesaj veren yöneticilerimiz bu manzarayı önlemeliydi ,önlemeliler.

Corona virüsüne karşı gerekli tedbirler alınmalıdır. PTT önünde oluşan izdihamı önlemek için yetkililer acilen çözüm bulmalıdırlar.

Vatandaş Corona iletinin olduğunu bildikleri halde hayatlarını tehlikeye atımlarının nedeni keyfi değildir çaresizlik, yokluk ve fakirliktir.

Bu resim çaresiz insanların resmi evlerinde aşları olmayan fakir,fukaranın resmi.

Siverek beldiye başkan yardımcısı çaresizliğin resmini sanırım bilmiyor tokun açın halinden anlamadığını belediye başkan yardımcısının sosyal medyada paylaştığı mesajla bir kez daha anladık.

Sayın başkan yardımcısı şu paylaşımda bulunmuş: Neden olayın ciddiyetini anlatamıyoruz ki neden sağlımızı önemsemiyoruz? Bütün uyarıların yapılan anonsların genelgelerin bildirimlerin sağlığımız ve sevdiklerimiz için olduğunu neden dikkate almıyoruz? En ufak bir temasta hızla yayılan ÖLÜMCÜL virüsü neden bu kadar hafife alıyoruz? ATM MAAŞ sıralarında yoğunluk yaratarak tehlikeye neden meyil veriyoruz? Maaşları bir kaç saat sonra hatta 1-2 gün sonrası çekmek sağlığınızdan neden daha önemli? KENDİNİZ İÇİN DİKKAT EDİN BİZLER İÇİN ÇOK DEĞERLİSİNİZ SİVEREK HALKI...demiş.

Sayın başkan keyfi değil çaresizliğin resmi bu. Bir iki gün sonra paraları çekerisiniz ne olur demişsiniz ,nemi olur bir iki gün o evlerde sofra geç kurulur bir gün beklide sıcak tencere pişmeyecektir ,bu keyfi bir davranış değil bu fakirliğin resmi çaresizliğin resmidir .Sayın başkan Elbette vatandaşlarımızın sağlıkları için bu görüntü çok tehlikeli bunu tasvik etmiyoruz sizide anlıyoruz ama vatandaşları eleştireceğinize keşke devlet yetkililerine bu konuda çağırıda bulunup bunun için önlem ve çözüm bulmalarını isteseydiniz. Bu çağırıyı yapmakta geç kalınmış sayılmazsınız.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER