CHP’Lİ TANAL BU SEFER SİVEREK İÇİN UYARDI

CHP’Lİ TANAL BU SEFER SİVEREK İÇİN UYARDI

Konu Şanlıurfa Siverek ilçe eski beldeye meclis üyesi Ali Çiftel tarafından sosyal medya hesabından gündeme getirilmişti. CHP’li Tanal Çiftel’in sosyal medyada paylaştığı konuyu gündeme getirdi ve bir çok ulusal basında gündem oldu.

Çiftel Paylaşımında

Corona testleri pozitif çıkan hastalar eve yolanılıyor buda yetmezmiş gibi testi pozitif çıkan, arabası olmayan hastalar şehir içi ötübüsüne binip eve gidiyor. Siverek halkı kaderine terk edilmemeli yetkililer testleri pozitif çıkan ve eve yolladıkları hastaları denetlemeli, kontrol altında tutmalı. Saldım çayıra mevlam kayıra ile olmaz. Bir yandan sosyal mesafe maske deniliyor diğer yandan kıyamete davetiye çıkartılıyor, bu yanlışlar biran önce düzeltilmeli yetkililer derhal bu konuda gerekli tedbirleri almalı. Corona hastlarının halkın içinden dolaşması, şehir içi otübüslerle seyhat etmeleri engelenmeli.

TANAL SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI:

POZİTİF VAKA OTOBÜSE BİNİP EVE GİDİYOR

CHP’li Mahmut Tanal’ın sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım şöyle:

“Erzurum’da evde karantinaya alınan korona virüs hastalarının dışarı çıkıp, halkın arasına karıştığı yönündeki uyarımız sonrası Erzurum Valiliği tarafından sağlık personeli ve polislerden oluşan ‘Çat Kapı’ timleri oluşturuldu.

Şimdi benzer uyarıyı, paylaşılan bilgiler doğrultusunda Şanlıurfa, Siverek için yapıyoruz.

Şanlıurfa’da hastanelerde Covid-19 testi pozitif çıkan ve durumu kritik olmayan hastalar, ellerine ilaç tutuşturularak eve yollanıyor.

Virüs kaptığı kesinleşen, yanında yakını bulunmayan, imkanı olmayan hastalar, şehir içi otobüslerine binip eve gidiyor.

Şanlıurfa, Siverek halkı kaderine terk edilmemelidir.

Şanlıurfa’da da Covid-19 testi pozitif çıkan ve eve yollanan, ikametgahında kendini karantinaya alınması istenen hastalar, Erzurum’daki ‘Çat Kapı’ uygulaması benzeri bir uygulamayla denetlenmeli ve kontrol altında tutulmalıdır.

Pozitif vakaları kendi haline bırakarak, “Saldım çayıra, Mevlam kayıra” mantığıyla virüsle baş edemeyiz.

HASTALAR EVDE AÇ SUSUZ BIRAKILMAMALI

Şanlıurfa’daki pozitif vaka sayısındaki artış korkutuyor. Bu yüzden gerekli hassasiyet gösterilmelidir.

Sosyal mesafe ve maske kullanımı konusunda da azami hassasiyet gösterilmelidir.

Vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılmalıdır.

Şanlıurfa Valiliği’ne sesleniyorum:

Korona virüs hastalarının halkın içinde dolaşmaları, ziyaretçi kabul etmeleri, şehir içi otobüslerle eve yollanmaları, seyahat etmeleri engellenmelidir.

Ayrıca çalışamayan, işine ara veren, maddi durumu kötü olan korona virüs hastaları, evde aç susuz bırakılmamalıdır. Sosyal devlet ilkesi gereği her türlü ihtiyaçları karşılanmalıdır.”

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2020, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER