CHP Siverek ilçe sekreteri İbrahim Halil Yarış Taraf Medyanın sorularını cevapladı

CHP Siverek ilçe sekreteri İbrahim Halil Yarış Taraf Medyanın sorularını cevapladı

CHP Siverek ilçe sekreteri İbrahim Halil Yarış Taraf Medyanın sorularını cevapladı

 Yarış: 2012- 2014 yılları arasında CHP Siverek ilçe başkanlık görevi , 2009 ve 2014 yılarında  belediye başkan adayı, 2018 yılında 27. dönem milletvekili genel seçimlerinde milletvekili adayı olmuştu .

 Yarış 31 martta Siverek’te belediye meclis üyesi seçilen ve daha sonra istifa eden Ali Çiftel’in istifası dahil bir çok soruyu cevapladı.

Taraf Medya: CHP Siverek ilçe teşkilatında hangi tarihlerde görev aldınız  hangi görevlerde bulundunuz?

İbrahim Halil Yarış:1977 yıllarında gençlik kollarında çalıştım, 1997 yılında CHP ilçe yönetim kurullunda görev aldım, 1999 2005 yıları arasında  CHP yönetiminde yer almadım, 2005 yılında tekrar yönetim kurulunda görev alarak aktif olarak çalıştım , 2007 2011 yılar arası sekreterlik görevini yaptım, 2012  2014 yılar arsı ilçe başkanlık görevi  yaptım,  2009 ve 2014 yıllarında belediye başkan adaylı oldum ,2018 yılında 27. dönem milletvekili genel seçimlerinde milletvekili adayı oldum, Cumhuriyet Halk Partisinin bana verdiği tüm görevini özveri ile yerine getirdim.

Taraf medya: CHP’nin siverekteki  oy durumu nedir?

İbrahim Halil Yarış: Siverek eskiden CHP’nin kalesiydi ,benim yetiştiğim 1973’ten 1980 yıllarına kadar belediyeyi CHP yönetti .1989 yılından 1994  yılına kadar Siverek ilçe belediyesini CHP  yönetti CHP’den ayrılanlar hep parti kurdular ve ilçemizin CHP tabanı bu yeni kurulan partiye kayınca taban oyumuzda düşmeye başladı şimdi şuanda ilçemizdeki taban oyumuz 2000  ile 4000 arasıdır.

Taraf Medya: Siverek belediyesinin çalışmalarını değerlendirir misiniz  ?

İbrahim Halil Yarış: Siverek belediyesinde gerçek anlamda bir çalışma yoktur ,halkın sorunlarını çözecek bir kadrosu da yoktur . Ana arter yollarımız sokaklarımız köstebek yuvasına dönmüş vatandaşların araçlarında büyük hasarlar oluşturmakta. Oto park sorununu ve seçim sürecindeki projeleri sadece proje olarak kaldı. Aslında daha söylenecek  çok şey  var ,kısaca halkın parasını çar çur etmeye kimsenin hakkı yoktur.

Taraf Medya: CHP  ilçe teşkilatı sizce Siverek’te gerektiği kadar  aktif siyaset yapa biliyor mu halkın beklentilerini karşılaya biliyor mu?

İbrahim Halil Yarış: CHP Siverek ilçemizde kendi gücü kadar bir çalışma yapabiliyor, dar bir kadroyla bu kadar olur tabi ki. İlçemizde  bir tarafta feodal yapı var şeyhlik var bir taratanda HDP var, bundan dolayı dar bir kadroyla halkın beklentisine cevap veremiyoruz iyi bir gönüllü  ekiple, iyi bir çalışmayla sahaya inerek halkın  talep ve sorunlarını dinleyerek çözüm önerileri ile birlikte mücadele ederek başarılara imza atabiliriz. CHP varsa herkes için vardır

Taraf Medya: CHP meclis üyeleri Siverek belediye meclis toplantılarında halkın sorunlarını anlıyor ve gündeme getirip siyaset yapabiliyorlar mı?

İbrahim Halil Yarış: CHP Siverek ilçe belediye meclis üyelerimiz CHP ilçe başkanlığı ile iletişim kopukluğu var, yeterince halkın sorunlarını meclise götürüp mücadele ve muhalefet  edemiyorlar .

Taraf Medya: Siverek halkının CHP’ye olumsuz bakmasında ki neden nedir  Siverek halkına ne söylemek istersiniz?

İbrahim Halil Yarış: Aslında Siverek halkı CHP’ye olumsuz bakmıyorlar . Özelikle bölgemizde CHP’nin tabanı HDP ye  kaymış durumdadır. Dar bir kadroyla bölgemizde ve ilçemizde başarıyı elde etmek için iyi bir ekip ve profesyonel bir kadroyla halkın beklentisine cevap vererek başarıyı yakalayabiliriz. Oysa ki halkın sorunlarını mecliste dile getiren CHP’dir. İşçilerin, memurların, emeklilerin, yoksulların sorunlarını mecliste dile getiren CHP’dir, çözüm  önerilerini açıklayan CHP’dir . CHP varsa herkes için vardır halkımızdan ricam sandık önlerine gelince değişim hakkını kullansınlar.

Taraf Medya: 31 marta CHP Siverek belediye meclis üyesi seçilen Ali Çiftel neden istif etti ? Çiftel’in çalışmalarını  siz ve Siverek halkı nasıl buluyordunuz ?

İbrahim Halil Yarış: Bu konuya değinmem için konuyu uzatmam gerekiyor CHP Siverek belediye meclis üyemiz Ali Çiftel’in çalışmaları gerçekten Siverek'te ve CHP camiasında heyecan yarattı, halkın sorunlarını mecliste dile getirerek mücadele veren, başarılara imza atan belediye meclis üyesi idi halkımızın taktirini kazanan bir arkadaşımızdı. 

Ali arkadaşımız  CHP’den meclis üyesi seçildikten  sonra  CHP Siverek'te konuşulmaya başlanan bir parti haline geldi.  CHP  ilçe teşkilatı olarak gittiğimiz yerlerde esnafın ve halkın meclis üyemiz Ali çiftel hakkında olumlu konuşmaları bizi çok mutlu ediyordu, kısa sürede halkın gönlüne girdi halkta Ali arkadaşımıza  olan hayranlıklarını bizlerle paylaşıyordu  bizde mutlu oluyorduk, gururlanıyorduk  ve  böylece Ali arkadaşımız ile beraber CHP Siverek’te yine gündeme geldi .

Ali arkadaşımız  Siverek’te  herkesin alışık oluğu bir siyasetin dışına çıktı.

 Sivereklilerin sorunlarını bir bir anlatıyor ve çözülmesi için çaba gösteriyordu , belediyede yaşanan usulsüzlük ve olumsuz şeyleri gündeme getiriyor karşı çıkıyordu .

Siverek halkı, Siverek belediyesinde ve meclis toplantılarında neler yaşanıyor ,neler oluyor yaşanan her şeyi Ali arkadaşımızdan öğrenmeye başlamıştı.

Ali arkadaşımız temizlik ihalesine yolsuzluk ve fesat karıştırılmasına müsaade etmemişti, ihaleye engel olmuştu  ve fesat karıştırılmak istenen ihalenin araştırılması için Siverek belediye meclisine araştırma komisyonu kuruması için önerge verdi ama CHP’li iki meclis üyemiz  AKP ile beraber komisyonun kurulmasına ret oyu verdiler bu nedenle Ali arkadaşımız  istifa etti Ve Siverek belediye meclisi ve  muhalefet o günden  sonra  sizsiz oldu .

Arkadaşımızın istifasından sonra Siverek halkı Ali’ye  sahip çıktı destek verdi bizi gördükleri yerlerde Ali istifa etmemeliydi ,buna müsaade etmemeliydiniz diye  tepkiler gösterdiler.

 istifasından aylar sonra CHP Siverek ilçe teşkilatı olarak Ali arkadaşımızı CHP ailesine kazandırmak için  CHP ilçe yönetim kurulunda  yer alması için teklif götürdük, Çiftel teklifimizi kabul etmedi . CHP ilçe teşkilatı  ve Siverek halkı olarak Ali kardeşimizden çok memnunduk

YORUM EKLE
YORUMLAR
zaza siverek
zaza siverek - 8 ay Önce

halil bey dürüst bir şekilde halka doğruları anlattığınız için sizede teşekkür ederiz ali abi biz boşuna sevmedik seni dik dur eğilme siverek seninle

ahmet
ahmet - 8 ay Önce

madem öyle neden istifasına engel olmadınız bu halkı anlayan birinin istifa etmesi ve sizin buna göz yummanız sizide suçlu yapar

Sedat büksür
Sedat büksür - 8 ay Önce

Selamlar siverek insanı mahsun fakir çaresiz yoksul ne yapsın colukcocgu için partilere alet olur ne yaziki sesini duyramaz halı ve vatandaş aç evine ekmek guturmez hep çalıp curpitilar

Kenan al
Kenan al - 8 ay Önce

Kusura bakmayın ama Ali arkadaşı tanımıyorum ama takip ediyorum takip etiğim kadarıyla dürüst bir o kadarda yönetimi yapabilecek kapasiteye sahipti ben CHP olsaydım o iki encümen icin kesinle istifalarını isterdim CHP siverekte düzgün kadro kurarsa çok iyi bir oy almasını sağlar....

SIRADAKİ HABER