Biri Siverek ve Siverek belediyemsimi dedi?

Taraf medya yayın yönetmeni Ali Çiftel bugünkü köşesine de Siverek ve Siverek belediyesini kaleme aldı.

Biri Siverek ve Siverek belediyemsimi dedi?

 Biri Siverek ve Siverek belediyemsimi dedi?

Bayramlarda çocuklar nasıl sevinir nasıl mutlu olur hepimiz biliyoruz.Ya da yeni bir oyuncak sahibi olan çocuğun nasıl sevindiğini, nasıl mutlu olduğunu biliyor, tahmin ediyoruz.

               Bugünlerde Siverek Belediyesinde bayram çocuklarının sevincini yaşayan belediye meclis üyelerimiz var. Yeni oyuncağa sahip olmuş gibi sevinen, mutlu olan çocuklar gibi mutlu olan sevinen  meclis üyelerimiz var. Maşallah diyelim, çocuklar gibi hep mutlu sevinçli olurlar inşallah diyelim.

            Neden mi bayram çocukları gibi mutlular ? Siverek’in sorunları , çilesi; hepimizin bildiği, yaşadığı, ve şahit olduğu sorunlar .

Siverek halkı bu sorunlardan kurtulmak için çözüm beklerken hizmet beklerken sn belediye başkanı uzunca bir tatil yapma kararı vermiş. Ee yoruldular tabii, Siverek için çok büyük hizmetler yaptılar yollar yaptılar ,kaldırımları yaptılar, Siverek’e deniz getirdiler, Siverek’i tatil şehri yaptılar, Siverek’i kısaca  cennet haline getirdiler Şaka şaka tabi ki.

keşke sadece yolları ,kaldırımları yapsaydılar denizi zaten getiremezlerdi .Siverek’in bunca sorunu varken Siverek halkı hizmet beklerken Sn. başkan uzunca bir zamandır tatile çıkması ve kendi yerini de vekâleten bayram çocukları gibi sevinen meclis üyelerine bıraktı.

Meclis üyelerimizin Bayram çocukları gibi sevinmeleri için 3 günde bir 1 meclis üyesi başkan koltuğuna oturuyor  ve vekil başkan olarak görev yapıyor şaka değil cidden üç günde bir biri başkan oluyor .

Bayram çocukları gibi meclis üyelerimizde buna seviniyor, başkan koltuğuna  oturup belediye başkan yardımcılarını , müdürleri çağırıp başkan havasına giriyorlar.Dedim ya, bayram çocukları gibi seviniyorlar.

Siverek’in ciddi sorunları varken halk hizmet beklerken Sn. başkanın bunca uzun zamanlı tatile çıkması ve yerine 3 günde bir başka bir meclis üyesinin geçmesi Siverek belediyesinin düştüğü komik ve acınası durumu gösteriyor .

Sn. başkan bunca uzun zamanlı tatil yapacağınıza Siverek’in sorunlarını çözmek için çabalasaydınız  ya da kendi yerinize vekil bir başkan bıraksaydınız daha iyi olmazmıydı.

Sürekli kalan vekil deneyim sahibi olur ve hizmet yapma olasılığı daha fazla olur neden bu yapılmadı da  bayram çocukları gibi sevinmeleri için 3 günde bir başka bir meclis üyesinin başkan olması bu memlekete  nasıl bir hizmet getirebilir?  Maalesef bu yönetimde Hizmet yok sorun çok. Daha koltuk ısınmadan başkasının o koltuğa oturması komik bir durum Siverek halkına yapılabilecek en büyük kötülük sanırım bu yöntem seçilerek yapıldı.

Ee işi ehline verin denildi  Siverek’in tüm ağaları önde gelen aileleri meclis üyesi yapıldı duyduğumuz duyumlar bazı sözlerinde verildiği  .İnşallah bize oy verdiğiniz için Yarın mahşerde Allah'ın karşısına çıktığınız zaman, Allah o emaneti bize verdiğinizden dolayı size inşallah hiçbir hesap sormayacak" denildi.

Bunca şey sırf seçimi kazanmak için yapıldı. Siverek halkına hizmet yapmak kimsenin umurunda da değildi, akıllarında da yoktu bunu seçimden sonra yapılanlarla gördük şahit olduk ve  yaşadık..

Zaten şuanda belediye başkanı ve meclis üyeleri arasında çok ciddi bir gerilim kavga varken hizmet beklemek yanlış olur bu yönetimde  hizmet yok sorun çok .

Ee balık baştan kokar bunca aile ,ağa niye bir araya getirildi, sırf kazanmak için . Ee Siverek halkının bir çok kesimide  hizmet için oy vermedi zaten kendi akrabasına oy verdi. Oysa ki Şehrin en üst idarecileri birbirleriyle uyumlu çalışınca o şehre olumlu katkı sağlarlar.

Şimdi Siverek’in tek vekili Sn. Gülpınar’ı biraz eleştirelim.

 Bu eleştirilerden sonra sn. Gülpınar’ın müritleri küfürle saldırmaya başlayacaklar, çünkü en iyi yaptıkları iş küfür; umarım bu sefer beni yanıltırlar ve küfür etmezler çünkü küfür hiçte hoş olmayan bir tercih.

Sn. Kasım Gülpınar Siverek’in tek hakimi tek sahibi, neden mi bunu şimdi söyledim? Seçim sürecinde buna şahit olduk gördük yaşadık.

Eskiden milletvekilliği sıralamasında 2.sırayı kabul etmeyen ağalarımız,  meclis üyesi olmaya karar verdiler ve bundanda gayet hoşnut oldular. Ve sn Kasım Gülpınar böylelikle  ağaların ağası oldu. Artık şeyh Kasım değil, ağaların ağası şeyh Kasım demek daha doğru olurdu .

Bu arada şunu da belirteyim ki Kasım Bey’i tanımam ama bazı yakın çevresi ve benim de tanıdıklarım Kasım Bey için çok iyi bir insan olduğunu söylüyorlar, o kişiler öyle diyorsa öyledir muhakkak.Fakat konu iyi biri veya kötü biri olması değil konu Siverek, konu hizmet.

Hepinizin bildiği gibi daha önceki belediye başkanımız sn Resul Yılmaz’dı. Resul Bey’in adaylık sürecinde de Kasım Bey yine çok etkileyici bir seçim çalışması yapmıştı. Neredeyse bugünkine benzer bir meclis üyesi listesi çıkarmıştı ve belediye seçimlerini kazanmışlardı.

Ama kısa bir zaman sonra Kasım Bey kendince Resul Bey’in yanlış bir tercih olduğu hissine  kapıldı. Resul Bey ve Kasım Bey arasında sessiz, derin ve gizli bir rekabet, bir savaş başladı.

Bunu açık bir şekilde 31 mart seçim sürecinde gördük ve ortaya düşen bazı ses kayıtlarından öğrendik . Genel merkezin Resul Yılmaz demesine rağmen Kasım Bey bunu kabul etmedi ve kendi tercihini aday yaptı. Resul Bey yanlış tercihti, olmadı; hadi yeniden deneyelim denildi ve Siverek halkıda tamam hadi yeniden dedi ve yeni başkan adayını yeni başkan yaptı. Sn. Gülpınar yeni başkan içinde kesin buda olmadı diyordur çünkü olmadığını tüm Siverek şahit oldu .Peki bu sefer kimi  çıkaracaksınız o olmadı bu olmadı peki sıradaki kim? kim olacak. Bu yanlış tercihlerle kaybeden Siverek oluyor?.

 Bu millet bir kez daha belki bu sefer olur diye sandıka gidip size ve adayınıza destekler mi oy verir mi? Bunu yaşayarak göreceğiz.

Sn. Gülpınar  işi ehline verin dediniz  inşallah bize oy verdiğiniz için Yarın mahşerde Allah'ın karşısına çıktığınız zaman, Allah o emaneti bize verdiğinizden dolayı size inşallah hiçbir hesap sormayacak" dediniz

Sn. Gülpınar mahşerde elbet herkes hesaba çekilecek bu dünyaya bakalım bu dünyada da hesap vermek gerek halka ve oy verenlere.

 Sn. Gülpınar ağların ağası olduğunuzu gösterdiniz bir çok ağayı yanınıza  aldınız ve böylelikle  o ağalarda sizin büyüklüğünüzü kabul etmiş oldular . Her ne kadar kabul etmeseler de, inkar etsellerde halk bunu böyle görüyor bunu böyle okuyor.

 Peki hizmet nerde sayın Gülpınar,  halka işi ehline verin dediniz millet size inandı sizin adayınızı ehil olarak gördü ama ehil olmadığını Yaptıklarıyla ne olduğunu gösterdi.

Bunca ağayı-paşayı bir araya getirerek Siverek belediyesinde bir savaş çıkardınız. Belediye memurlarından  kimse müdür olmak istemiyor, kimse bu yönetimle çalışmak istemiyor. Halbuki bir memurun en büyük hayali müdür olmak ama bu yönetimden dolayı kimse müdür olmak istemiyor, kimse bu yönetimle çalışmak istemiyor.

 Sn. Gülpınar Siverek halkına hani bize oy verdiğiniz için cenab-ı Allah sizden hesap sormayacak dediniz . İnanın o oy verenlerin hepsi de sizden davacı olacak. Siverek’in halini görüyorsunuz, Siverek’in bu hale gelmesinde en büyük sorumlu sizsiniz.

 Bu eleştirilere belki kızacaksanız kızın ama bunların doğru olduğunu siz benden daha iyi biliyorsunuz. Artık Siverek halkına Allah için borcunuzu ödeyin Siverek’e hizmet edilmesini sağlayın.

Ya Şimdi bu Ali kardeşimiz doğruları diyor diyeceksiniz ve  Siverek’e hizmet edilmesi için çaba göstereceksiniz,  ya da her gün Siverek halkının bedduasını alacaksınız tercih sizin.

 Sn. Gülpınar Dediğim gibi çevrenizdekiler sizin için iyi bir insan diyor iyi bir insan olduğunuzu ,iyi bir Siverek aşığı olduğunuzu gösterin ve belediyenin içindeki kavgaları sonlandırın Siverek’e hizmet edilmesini sağlayın.

Tüm Sivereklilerin ve benimde sizden beklentimiz bu yönde.

Benim için a,b,c,d partilerinin ,kişilerin önemi yoktur benim için önemli olan vatanımdır, ülkemdir, milletimdir ve memleketimdir. Madem  seçimi kazanmak için bunca aileleri bir araya getirdiniz, madem genel merkeze rağmen kendi adayınızı aday gösterdiniz bu işi düzeltmek ve hizmeti sağlamakta size düşer.

Artık bu işi DÜZELTİN sn. Gülpınar Siverek halkının hizmete ihtiyacı vardır kavgaya değil barışa ihtiyacı vardır .Bir Siverekli olarak sizden isteğimiz beklentimiz bu yönde bu işin sonunda ya Allah razı olsun diyecek halkımız yada Allah belalarını versin diyecek. Ben Siverek halkı adına sizden rica ederek sizi sorumluluk almaya davet ediyorum .

Bu konuda kısacıkta olsa bir açıklama yapmanızı bekliyoruz kibir allahın düşmanıdır hani bazen sık olarak kulandığınız bir cümle var  butür insanlara cevap verme tenzülünde bulunmam gibi ve benzeri söz kulanıyorsunuz ya ben sıradan bir insanım siz koskocaman bir vekilsiniz benim karşımda o hise kapılmıycağınızı umuyor ve siverek halkı adına bir açıklma bekliyoruz.

Not :Umarım bu yazımdan dolayı kızan ,alınan olmamıştır gerçekler bazen insanın canını acıtır ama insanların gerçeklerle yüzleşmesi gerekir ben ağa sen paşa bu ineği kim sağa olmamalı madem ağalık kimliğinizden vazgeçtiniz Siverek’e hizmet edeceğiz dediniz hizmet edin o halde .

Şunu da belirteyim ki ben gerçekleri yazmaya devam edeceğim meclis üyeliğim sürecinde de işini yapanları tebrik ettim bunuda meclis üyeleri arkadaşlarım gayet iyi bilir ama yanlış yapanlarında eleştirdim ,eleştirmeye devam edeceğim.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 14:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim çay
Selim çay - 10 ay Önce

Çok doğru tespitler tebrik ederim ali abi

Kenan korkmaz
Kenan korkmaz - 10 ay Önce

Çok doğru gönülden tebrik ediyorum

SIRADAKİ HABER