AKP’li Siverek belediyesinin park ücreti alma şekli kafaları karıştırdı.

AKP’li Siverek belediyesi yeni hayvan pazarında otopark ücretini kırtasiyede bulun fişlerle yaptığı belirlendi..

AKP’li Siverek belediyesinin park ücreti alma şekli kafaları karıştırdı.

AKP’li beldeye daha önce temizlik ihalesinde usulsüzlük yapmak istediği iddiasıyla ve belediye şirketlerinin muhasebesinin Şanlıurfa’ya taşımasıyla gündeme gelmişti. Meclis üyeliği döneminde Ali Çiftel belediye şirketlerinin muhasebesinin neden Şanlıurfa’ya taşıdığını meclis toplantısında gündeme getirmiştii ve Şirket muhasebesi usulsüzlük yapmak için mi Şanlıurfa’ya taşınmıştır neden taşınmıştır diye sormuştu.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde faaliyete giren yeni Hayvan pazarın araçlardan otopark ücreti alınmaya başlandı.

Birkaç gün önce faaliyete giren hayvan pazarında araçlar için yapılan otoparkta araç başı 1 TL ücret alınmaya başlandı. Ali Çiftel Yeni hayvan pazarı park ücreti hakkında yaptığı açıklamada.

Bir belediyenin verdiği hizmet karşılığında ücret alması doğal hakkıdır. Ama ücret alırken belediye aktarılması gereken para usulünce toplanmalı ve yasaya uygun belediye veznesine yatırılmalıdır.

Siverek belediyesi araçlardan almaya başladığı ücret için makbuz yerine herhangi bir kırtasiyeden temin edilebilecek fiş vermektedir.

Belediye parkomat altyapısı olmasına rağmen parkomat sistemi varken ve olması mecburi olan Elektronik sistemler ile  girişler kayıt altına alması gerekirken Siverek belediyesi  usulsüzlük yapılabilecek bir sistemin seçilmesi akla  hayvan pazarından gelecek paralarda şaibe yapılacak iddiaları getirmekte .Siverek belediyesi elektronik sistemini biran ünce kurması gerekmekte aksi halde orda toplanan paralar her zaman kafalarda soru bırakacaktır dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2020, 19:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER