AKP’li Siverek belediyesine muhtardan tepki

AKP’li Siverek belediyesine tepkiler gün geçtikçe büyüyor sokaklar, yollar, caddeler köstebek yuvası haline gelmesine muhtar ve mahalle sakinlerinden tepki geldi.

Muhtar basın mensuplarına mahallesinde oluşan bazı göçük ve çukurları gösterdi.

Abdalağa mahalle muhtarı Nihat Kanlısu mahalle sakinleriyle beraber yetkililere seslendi.

Muhtar yaptığı açıklamada;

Ben Abdalağa Mahallesi muhtarıyım burası merkezi bir mahallemizdir burası 9 ay önceden müteahhit tarafından bitmiş olan bir iştir. Defalarca ben sözlü olarak belediyemize gittim bana dediler ki burası müteahhit’e aittir müteahhitte söylüyorum parasını kontrat üzerinden belediyeye iade edilmiştir diyor. Tekrar belediyeye gittim belediye bunu kabullendi evet parsını biz aldık biz yapacağız ama 9 aydır görüyoruz ki burası bu haldedir dedi.

Mahalle esnafı çukurlardan dolayı iş yapmıyoruz diye tepki göstererek yetkililere seslendi.

Benim burada otoparkım var gördüğünüz yollar yüzünden arabalar gelmiyor iş yapamıyoruz bu dolaydan muhtarımıza söyledik. Belediyeye müracaat etti belediyeden personeller gelmediği için yollar bu şekilde o yüzden hepimiz burada kan ağlıyoruz bir an önce yetkililere sesleniyoruz bu yollarımızı yapsınlar.

Muhtar Kanlısu Burası da aynı Abdalağa Mahallesi 25. Sokak gördüğünüz gibi bu mahallemizde diş hastanesi ve sağlık ocağı var şimdi az önce geçerken arkadaşın çektiğini gördünüz lütfen bu sorunlarımızı yetkili kişilere bildiriyoruz bir an önce gidersinler dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 15:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Celal
Celal - 6 ay Önce

Muhtarımız haklı ve vatandaş olarak onu belediye başkanında daha östün güriyoruz çünkü gece gündüz yanımızdadır her derdımıze koşan bir muhtarımız var yaparmıyorsanız biz aramızda Cuma günü camiler önünde kampanya başlatalım yani para toplayalım belediye parası yok mütahiten alınan paralar nerde kendine yatırım yapmışlarsa biz bilmemeyiz her zaman muhtarımızın yanındayız yetkili kere duyurur

Rakip akgün
Rakip akgün - 6 ay Önce

Belediye. Ölmüs. 10. Yılda. Geri. Giti. Siverek oldu süriyeee

SIRADAKİ HABER