AKP’li Siverek Belediyesinde skandal

31 mart seçimlerde AKP belediye başkanı olarak seçilen şehmus Aydın seçildiği günden beri sürekli skandallarla gündemde.  Bu skandallara yeni bir skandal daha eklendi.

AKP’li Siverek Belediyesinde skandal

AKP’li Siverek Belediyesi alacaklı vatandaşın yaklaşık 1.9 milyon TL’lik borcunu ödemeyince belediye başkanının koltuğunun da içinde olduğu bir çok taşınıra haciz geldi.

Daha önce AKP’li başkan Temizlik ihalesinde usulsüzlük yapılacağı iddiasıyla gündeme gelmişti.Akp'li belediye  Siverek sokak ve caddeleri yama yaptığı için halk  sosyal medyada yaparsa AKP yapar onu da yama yapar diye paylaşımlarda bulunup tepkisini göstermişti.  Bir çok konuda sürekli skandallara la gündeme gelen AKP’li Siverek belediyesine halk tepki gösterdi. Siverek Belediyesi bu seferde haciz skandalıyla ile gündeme geldi.

Alacaklı vatandaşın 1.832.873.62 TL alacağını belediyeden tahsil edemeyince icra işlemine başvurdu. İcra memurları belediye de haciz işlemi gerçekleştirdi.

28.11.2019 tarihinde belediyeye giden icra memurları, belediye başkanın koltuğunun da arasında olduğu bir çok belediye malına haciz işlemi uyguladı.

İcra memurları tuttukları tutanakta belediye kasansın boş olduğunu belirtirken, belediye başkan koltuğu 500 tl belediye başkan masası 1000 tl misafir koltukları bilgisayar gibi bir çok malzemeye değer koyup haciz işlemi uyguladı. Haczedilen malzemeler yediemine olarak teslim edildi.

Skandallarıyla gündeme gelen Siverek Belediyesinin haciz işlemiyle de gündeme gelmesi halk arasında tepkiyle karşılandı.

Sürekli skandallarla gündeme gelen Siverek belediyesine ve belediye başkanı Aydına vatandaşlardan tepkiler gelmeye başladı. Bir çok Vatandaş kendi aralarındaki konuşmalarda Başkan Aydın’ın Siverek için hizmet yapmadığını sürekli skandallarla gündeme geldiğini belirterek Siverek’e kayyum atansa daha iyi nedir bu halimiz diye şikâyet etmeye başladı.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 17:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert genç
Mert genç - 12 ay Önce

Bu belediyeden de anca bu beklenir

Fikri Çelik
Fikri Çelik - 12 ay Önce

AK beldiyeler uzun süredir kokuşmaya başladı. güya en iyi belediyecilik onlardaydı. ortalığı pislik götürüyor

Yamac bucak
Yamac bucak - 12 ay Önce

Yuh olsun be yazklar olsun

SIRADAKİ HABER