AKP’li Siverek belediyesi Engellilere bir aracı bile çok gördü

Siverek bedensel engelliler spor kulübü bu hafta cumartesi günü Mardin de oynayacağı basketbol maçı için ak partili Siverek belediyesine araç tahsis edilmesi için başvurdu. Yapılan başvuru AKP’li Siverek belediyesi tarafından reddedildi.

AKP’li Siverek belediyesi Engellilere bir aracı bile çok gördü

Bedensel engelliler basketbol takımı araç tahsisi için tekrardan belediye başkanı şeyhmus aydından araç talebinden bulunuldu. Her yolu deneyen engelliler takımı AKP’li Siverek belediyesinin engelini aşamayınca maça çıkmama kararı alarak sosyal medyadan duyurdu. Sosyal medya paylaşımının ardından tepkiler çığ gibi büyüdü.

Tepkiler üzerine sessiz kalan belediye başkanı ve yönetimi  maalesef engellileri boş göndermiştir.

Daha sonra engellileri kalkındırma derneği başkanı şeyhmus karaburç devreye girerek engellilerin maça katılması için araç tahsis etmesi sonucu bugün mardinde maça gidilmiştir. Tüm bu olumsuzluklar karşısında strese giren Siverek bedensel engelliler spor kulübü merdinde hüzünle ayrıldı Mardin engeliler takımı karşısında 40 a 36 yenilerek buruk bir halde Siverek’e döndüler.

Taraf medya olarak Soruyoruz...

Seçim vaatlerinde Mega projeleri hayata geçireceğini belirten Başkan şeyhmus aydın neden engellilere araç tahsis edemedi ?.

Soruyoruz...

Aracımız yok denilmiş neden belediye bir günlüğüne de olsa farklı bir araç kiralamadı engelliler için bir araç kiralanması çok mu zordu?.

Soruyoruz...

Siverek halkı Sosyal projelerin hayata geçirilmesini beklerken engellilere sahip çıkamayan belediye ve yönetimi Urfalı başkan yardımcılarının insafına ve iki dudağı arasından çıkacak talimatlara mı kaldı.

Soruyoruz.

Makam araçlarını kiralayıp makam araçlarına binen yöneticiler , sosyal medyada boy boy resim paylaşan yöneticiler , ihalelere fesat karıştırmak isteyenler sizlere gelince kaynakta çok parada çok ama Egelilerimize gelince Araçta yok parada yok

Soruyoruz...

Biz soracağız..

Haklının yanında olmak haksızlığa karşı durmak için her zaman sormaya devam edeceğiz.

Dünde sorduk bugünde soracağız yarında sormaya devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2019, 19:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Samet çay
Samet çay - 12 ay Önce

Ali Allah senin eksikliğini vermesin Allah senden razı olsun

Ali acun
Ali acun - 12 ay Önce

Senin gibileri oldukça halk gerçekleri görecek

SIRADAKİ HABER