AKP’li belediye halkı mağdur etmeye devam ediyor

Mahalleli çamurlu yollarının yapılmasını istiyor

AKP’li belediye halkı mağdur etmeye devam ediyor

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi Yoğunca Mahallesinde evlerine giden yollarının yapılmadığını belirten mahalle sakinleri, çamurlu yollardan dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan seslendiler.

Yoğunca Mahallesi sakinleri, seçim zamanı kendilerine yol sözü veren siyasilere tepki gösterdiler.

Yollarının yapılması için Siverek belediye başkanına gittiklerini ve Belediye başkanın kendilerini Şanlıurfa Büyükşehir'e yönlendirdiklerini iddiasında bulunan köylüler. Kırsal Hizmetler Müdürlüğüne defalarca başvuru yaptıklarını  ve buna rağmen bir sonuç alamadıklarını belirten mahalle sakinleri, artık bu çileden kurtulmak istedikleri için son çare cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendiler.

" Sayın cumhurbaşkanım bu çilemizi görün Kimse bize sahip çıkmıyor bu nasıl devlettir biz PKK’lı değiliz biz Türk vatandaşıyız"

Köy yollarının durumunu cep telefonu ile kameraya çeken mahalle sakinleri, "Sayın Cumhurbaşkanım bizim hailimizi görün. Mahallemizin yolunu görüyorsunuz. Bizim yolumuzu yapan yok. Belediye başkanına gittim beni Büyükşehir'e yönlendirdi. Seçim zamanı geliyorlar yanımıza oylarımızı istiyorlar. Bize yollarımızı yapacaklarını söylüyorlar ama Şu ana kadar köyümüz için bir çivi çakılmamış. Gelin bu halimizi görün. Kimse bize sahip çıkmıyor bu nasıl devlettir biz PKK’lı değiliz biz Türk vatandaşıyız. Hastalarımızı hastaneye götüremiyoruz. Sayın cumhurbaşkanım bu çilemizi görün dediler.

Mahalle sakinleri konuşmalarının devamında ise siyasilerin sadece oy zamanında kendilerini ziyaret ettiklerini, seçim bitince de kimsenin kendilerine uğramadığını belirtiler, "Mahalle içerisindeki yollarımız çamurdan geçilmiyor. Yağmur yağınca her taraf çamur içinde kalıyor. Arabalarımız çamura saplanıyor. Bir hastamız olduğu zaman bin bir zorlukla traktör ile çekerek götürüyoruz. Bir misafirimiz gelirse yollarımızdan dolayı utanıyoruz. En başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, valimize ve büyükşehir belediye başkanımıza seslenerek yolumuzun yapılmasını istiyoruz. Mağduriyetimizi bitirin." diye konuştular.

VİDEO 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah ilik
Abdullah ilik - 11 ay Önce

Benim anlamadığım şu tıraktür hazır mıydı araba çamura batmadan tıraktür geliyor

SIRADAKİ HABER