Ak Partili başkanları zan altında bırakan Yunus Emre Aksu’ya CHP'liler sahip çıktı.

Ak Partili başkanları zan altında bırakan Yunus Emre Aksu’ya CHP'liler sahip çıktı.

Ak Partili başkanları zan altında bırakan Yunus Emre Aksu’ya CHP'liler sahip çıktı.

Şanlıurfa Organize Sanayi Müdürü Yunus Emre Aksu’nun geçtiğimiz günlerde yaptığı ve kısa bir süre sonra kaldırdığı paylaşımına Şanlıurfalı CHP’lilerden destek geldi. Aksu’nun isim vermeden paylaştığı ve  bir ilçe belediye başkanının ilçeye yatırım talep ettiği ve ardından ilçeye gelen yatırımcıyı kaçırdığı iddialarından sonra Urfa kamuoyu iddialarda bahsedilen ilçe başkanının kim olduğunu merak etmişti.

Şanlıurfa CHP İl Başkanı’ndan Aksu’ya Destek

Bir süre sonra isim vermeden yayınladığı paylaşımını kaldıran ve tepkilerin odağı haline gelen Yunus Emre Aksu’ya Şanlıurfalı CHP’lilerden destek geldi. Şanlıurfa CHP İl Başkanı Hayrettin Cidir, yaptığı bir paylaşımda; “Organize sanayinde kötü kokular yayılıyor. Şanlıurfa ekonomisine düşman olan şahıs için onurlu namuslu bürokrat istifaya zorlanıyor. Bu büyük bir ayıp bunun peşini bırakmayacağız. Ucu kime veya kimlere dayanıyorsa dayansın. Bu cesur adamı görevden alacağınıza bu şehre yatırımcının gelmesini engelleyeni görevden alın. Şanlıurfa’nın menfaatlerini düşünen bürokrat istifaya zorlanıyorsa bu Urfa’nın en büyük ayıbıdır.” dedi.

Haliliye CHP İlçe Başkanı da Destek Verdi

Haliliye CHP İlçe Başkanı İbrahim Halil Alagöz de

“Müdür Beyden başkanın kim olduğunu açıklamasını aksi takdirde tüm başkanların, zan altında kaldığı belirtiliyor. Peki bu zan altında kalan başkanlar Müdür Bey’e başkanın ismini açıklaması durumunda başına bir şey gelmeyeceğinin, görevinden olmayacağının garantisini veriyorlar mı?” ifadelerine yer vererek Şanlıurfa Organize Sanayi Müdürü Yunus Emre Aksu’ya desteklerini bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER