HayKonfed ;ibadet vahşete dönüşmesin

Akraba bağlarının güçlenmesi, değerlerin hatırlanması ile bir sevinç kaynağı haline gelen bayramlar, hem yetişkinlerin hem de çocukların en sevdiği günlerin başında geliyor.. Kurban bayramları işkenceye dönüşmemesi için Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu / HayKonfed İBADET VAHŞETE DÖNÜŞMESİN uyarısında bulundu.

HayKonfed ;ibadet vahşete dönüşmesin

HayKonfed adına açıklamada bulunan Nihal Kasa açıklmsında;

HayKonfed ;İBADET VAHŞETE DÖNÜŞMESİN

Bu yıl, bedeni kafası kanlar içinde kalan, eline bıçak alan ilkel adamlarca bacaklarından bıçaklanan, acemi kasaplarca boğazlanarak kesilen, taşlanan, demir sopalarla dövülen zavallı koçlar, boğalar, koyunlar, kuzulara YAPILAN İŞKENCELERE TANIK OLMAK İSTEMİYORUZ.

“Cumhurbaşkanlığı (Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan) 2019 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ’’de yer alan Bakanlıklar Arası Kurban Hizmetleri Kurulu ve illerde KURBAN HİZMETLERİ KOMİSYONLARINI görevlerini layığı ile yapmaları, Yüce Dinimiz İslam’a aykırı her yıl yaşanan bu VAHŞET ve İŞKENCEYE izin verilmemesi için bu yıl daha sıkı denetim ve tedbirlerin alınmasını önemle talep ediyoruz.

Belediye ZABITALARININ, “simitçi veya seyyar kovalamakta” gösterdikleri gayreti, SOKAKLARI KAN GÖLÜNE döndüren, hayvanlara işkence eden VATANDAŞA !! da göstermesini istiyoruz.

Basında çıkan bütün vahşet haberlerinin ihbar kabul edilerek İl Kurban Hizmetleri Komisyonlarınca TEBLİĞİ GEREĞİ () derhal cezai işlemlerin başlatılmasını ve sonra da bu işlemlerin kamuoyuna açıklanmasını talep ediyoruz.

İşlem yapılmayan vahşet ve işkence olayları için, İl Kurban Hizmetleri Komisyonları, Tarım Orman İl Müdürlükleri, Belediyelerin Zabıta Müdürlükleri hakkında görev ihmalden şikayette bulunacağımız bilinmelidir.

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu / HayKonfed

Nihal Kasa

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2019, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER