Başkan Baran, “Bu ülkenin en büyük sermayesi sizlersiniz”

Emlak Konut İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelen Başkan Baran, “Bizim en büyük sermayemiz, geleceğimiz sizlersiniz” dedi.Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Gençlik Buluşmaları etkinliği kapsamında ilçedeki okullarda...

Başkan Baran, “Bu ülkenin en büyük sermayesi sizlersiniz”

Emlak Konut İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelen Başkan Baran, “Bizim en büyük sermayemiz, geleceğimiz sizlersiniz” dedi.

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Gençlik Buluşmaları etkinliği kapsamında ilçedeki okullarda öğrencilerle bir araya gelmeyi sürdürüyor. Başkan Baran son olarak Emlak Konut İmam Hatip Lisesi’ne konuk oldu. Gençlere hayatından kesitler vererek tavsiyelerde bulunan Başkan İsmail Baran, “Bizim en büyük sermayemiz, geleceğimiz sizlersiniz. Ancak sizlerin de 21. yüzyılı iyi algılaması gerekiyor. Sadece sanal alemde değil, doğal yaşamda da Türkiye için mücadele veren bir nesil olmalısınız. Çünkü 2053 Türkiye’sini sizler inşa edeceksiniz. Biz, sizlerin en iyi şartlarda eğitim görmesi ve kendisini geleceğe hazırlaması için her türlü desteği sunuyoruz. Bugün üniversite öğrencilerine burs veren tek belediyeyiz. 3 bin 200 öğrenciye burs veriyoruz. İlçede bulunan 72 okulumuzun tüm tadilat ve tamiratlarına destek oluyoruz. Spor malzemeleri vererek gençlerimizin daha sağlıklı bir şekilde büyümesi için çaba gösteriyoruz. Bizde talep edilenleri yerine getirmek için çalışıyoruz” dedi.

“Körfez’i birlikte inşa ediyoruz” ifadelerine yer veren Baran, “5 sene sonra Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını kutlayacağız. Hedef 2023 diyorduk. Sizler de hedef 2053 diyeceksiniz ve Türkiye’yi daha iyi noktalara taşıyacaksınız. Bunun için hedeflerinizi ve ideallerinizi iyi belirleyin. Gençlerimizin siyasette daha fazla yer alması lazım. 18,20-22 yaşlarında meclis üyelerimiz olacak. Eskiden ‘gençtir, yetişmesi lazım’ anlayışı vardı ama gençlerimiz artık kendini çok güzel yetiştiriyor. Tabi jenerasyon farklılıkları ortaya çıkabiliyor. Ama gençlerin enerjisinden ve yenilikçiliklerinden istifade etmek lazım” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER