KIYAMET

Zor zamanlardayız, hüzün yılları nicedir. Bütün hakikatler, değerler, kavramlar birer birer depreme duçar. Yıkılıyor her şey. Merhamet en çok merhamet!

En çok merhamet tükendi. Yerle yeksan vicdanlar. Sahte maskelerle avare dolaşan insan yığınları. Çaresiz yürekler ve hasis ve bencil ve yalnızız hepimiz. Kimse kimseyi sevmiyor. Evlatlar analarından kaçıyor, babalar intihar ediyor! Allah yüz çevirmiş çoktandır! Biz bize ediyoruz O ilgilenmiyor. Niye ilgilensin ki? Her birimiz bir diğerimizin canavarı olmuşuz. Yokluk, yoksulluk, gariplik kol geziyor. Haramiler sırça köşklerinde.

Kirletmişiz ruhlarımızla beraber yeryüzünü de! Sular kirli, toprak kirli, hava kirli, kalplerimiz kirli. Bitiriyoruz ağır ağır her şeyi ve bitiyoruz birlikte biz de. Ne din, ne iman, ne aidiyet, ne kutsallarımız, anılarımız, hayallerimiz kaldı! Kirletmediğimiz ne kaldı?

Yer kızgın, hava kızgın, gök kızgın. Hem kırgın, hem yılgın. Kıvranıyor toprak, dağlar sallanıyor, denizler kaynıyor, sema çalkalanıyor! Ölüyoruz hem farkında olmadan, birer ikişer, beşer onar! Kirli savaşlarda, zelzelelerde, virüslerin pençesinde!

Kıyamet mi bu?

Kıyamet!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf İyigün
Yusuf İyigün - 10 ay Önce

Yaşanan gerçekler. Ancak tablo çok karamsar. Derler ki öfkelendiğinizde yer mekan değiştir, Abdest al ve salavat getir .Bu tablo da çevre ve yakın teşriki mesaide bulunduğun arkadaşlarında rolü vardır. Güzel gören güzel düşünür ve hayatından lezzet alır..Allah,ım bize kaldıramayacağımız yükü yüklemez inşAllah.

Muhabbet Kerkeresi Emin Tahta
Muhabbet Kerkeresi Emin Tahta - 10 ay Önce

Bu muhteşem söylemleriniz nerden kaynaklanıyor kendinizi aşmışsınız Faruk kendi kendinizle yarışıyorsunuz