HayKonfed; AÇ SUSUZ ÖLMELERİNE İZİN VERMEYİN

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu / HayKonfed Kurban bayramında barınaklardaki hayvanların aç susuz kalmaması için önlemlerin alınması yönünde Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu  tüm yurtta kitlesel bir hareket başlatabilmek adına ‘’Bayramda Barınaklardayız…Açlığa Ölüme Karşı’’ ETKİNLİĞİNİ başlattı.. Bu etkinlikle tüm vatandaşlarımıza bulundukları yerlerdeki barınakları ZİYARET etmeleri için çağrıda bulundular. Başta BELEDİYELER olmak üzere kurumlarca alınacak tüm TEDBİRLERİN bir görev anlayışında değil, insani ve vicdani bir yaklaşımla sağlanmasını arzu ediyoruz diyen HayKonfed. Tüm belediye başkanlarına sesleniyoruz ‘’Bu BAYRAMDA kapatıldıkları HAPİS HÜCRELERDE AÇ SUSUZ ÖLMELERİNE İZİN VERMEYİN!’’ diye çağırıda bulunan HayKonfed açıklamasına şöyle devam etti.

HayKonfed; AÇ SUSUZ ÖLMELERİNE İZİN VERMEYİN

İNSANLARIN BAYRAMI HAYVANLARIN FELAKETİ OLMASIN!

Her bayram olduğu gibi bu bayram da Türkiye'nin her yerinde belediye barınaklarında Veteriner ve Görevliler BAYRAM YAPMAK (❗) için İZİNLİ olacak...Göstermelik kalan 1 nöbetçi, hayvanlar kaka çiş yapmasınlar diye YEMEK ve SU bile vermeyecek.

Her bayram, 5-9 Günlük tatillerde bile barınakların çoğunda görevli bırakılmadığı için onbinlerce hayvan açlık ve susuzluktan ölüyor

Yani, İNSANLARIN BAYRAMI HAYVANLARIN FELAKETİ OLUYOR‼

Bu FELAKETİN ÖNLENMESİ için ;

VALİLİKLERDEN, Belediyeler ve Tarım ve Orman İl Müdürlükleri ile BAYRAMDA SAHİPSİZ HAYVANLARA yönelik TEDBİRLERİ görüşmek üzere TOPLANTI yapılmasını talep ediyoruz.

Sn. Valilerimizden bayramda bakımevlerini ziyaret etmelerini istiyoruz..

BELEDİYE BAŞKANLARINDAN bayramda mutlaka vatandaşlar ve basın eşliğinde BARINAK ZİYARETİ yapmalarını talep ediyoruz.

Belediye barınağının bayram boyunca her gün ziyarete açık olmasını, çalışacak görevlilerin önceden belirlenmesini, yaralı acil hayvanlar için belediyenin hangi birimine müracaat edileceğinin kamuya duyurulmasını önemle talep ediyoruz.

TARIM ve ORMAN DKMP İL MÜDÜRLÜKLERİNDEN, bayram boyunca ‘’bakım evlerinde denetim ‘’ yapmalarını talep ediyoruz..

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu olarak tüm yurtta kitlesel bir hareket başlatabilmek adına ‘’Bayramda Barınaklardayız…Açlığa Ölüme Karşı’’ ETKİNLİĞİNİ başlattık..

Bu etkinlikle tüm vatandaşlarımıza bulundukları yerlerdeki barınakları ZİYARET etmeleri için çağrıda bulunuyoruz.

Başta BELEDİYELER olmak üzere kurumlarca alınacak tüm TEDBİRLERİN bir görev anlayışında değil, insani ve vicdani bir yaklaşımla sağlanmasını arzu ediyoruz.

Tüm belediye başkanlarına sesleniyoruz ‘’Bu BAYRAMDA kapatıldıkları HAPİS HÜCRELERDE AÇ SUSUZ ÖLMELERİNE İZİN VERMEYİN!’’

Bayramda yapacağınız BARINAK ZİYARETİNİN onlar için hayati önemini tekrar vurgular saygılarımızı sunarız.

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu / HayKonfed

Nihal Kasa

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2019, 09:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yıldız Kaplan
Yıldız Kaplan - 6 ay Önce

Aç susuz, umutsuz ve mutsuz kalmasına izin vermeyin.

SIRADAKİ HABER