Haberimiz Üzerine Siyasilerden Peş peşe açıklamalar geldi

Taraf Medya Ulusal Haberleri Ülke Gündeminde CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’nin sitemiz İmtiyaz Sahibi Ali Çiftel ile yaptığı özel röportaj ulusal basında geniş yankı buldu.

Haberimiz Üzerine Siyasilerden Peş peşe açıklamalar geldi

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’nin Taraf Medya verdiği özel röportaj bir çok ulusal haber sitesi tarafından kullanıldı.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in, “Koltuk gidince Davutoğlu, Siyasi Etik Yasa Teklifini imzalamamıştı” açıklamasının gerçeği yansıtmadığını belirten Selçuk Özdağ, şunları söyledi: “Gürsel Tekin, tecrübeli bir milletvekili. Ancak bu açıklamasını şık bulmadığım gibi teamüllere de uymuyor. Çünkü, Kanunların nasıl yapıldığını bilir. Bir siyasi parti kanun teklifi hazırlar. Diğeri Başka bir siyasi parti de benzer bir teklif hazırlarsa bunlar komisyonda birleştirilir. Teklifler genel kurulda görüşülmek üzere sıraya girer. Görüşülür ya da reddedilir. Gürsel Beye sormak gerekiyor: CHP ne zamandan beri hazırladığı kanun tekliflerini iktidar partisinin imzasına açıyormuş? Bu sözleri Tekin’e yakıştıramadım. Gürsel Tekin röportajda ; Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun haklı olduğunu ve siyasi sebeplerle bu konunun cumhurbaşkanı tarafından gündeme geldiğini söylemişti. Tekin Erdoğan göreve gelirken “saksı gibi Cumhurbaşkanı olmayacağım” demişti. Bu arazi 2015 yılında Şehir Üniversitesi’ne devredildi. Kendisinin haberi yok muymuş? Saksı gibi durmuş mu? TMMOB bu devre karşı dava açtı, hukuk mücadelesi başlattı. O zaman Erdoğan’ın hiç sesini duymadık. Şimdi siyasi sebeplerle bu konuyu gündeme getirmesi sorumluluğunu ortadan kaldırmaz. Bir dolandırıcılık varsa, o dolandırıcılığı zamanında engellemesi gereken Erdoğan’dır. Görevini ihmal etmiştir. Ben Sayın Davutoğlu’nun söylediklerine katılıyorum. Bütün kamu görevlileri çıksınlar, malvarlıklarının hesabını versinler. Biz bu konuda bir yasa teklifi vermiştik. Sayın Davutoğlu ona imza atmamıştı. Şimdi bu noktaya gelmesini de ayrıca olumlu karşılıyorum. Zaman geçiyor, insanlar doğru noktaya geliyor. demişti

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2019, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER