YAZARIMIZ SÜRMANŞETTE

YAZARIMIZ SÜRMANŞETTE

Taraf Medya Haber Sitemizin köşe yazarlarından Mehmet Faruk Habiboğlu, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde yayınlanan Gebze Yeni Haber Gazetesi'nde sürmanşet oldu.

12 Eylül Darbesi'nin 40. yılı nedeniyle bir dizi röportajlar yayınlayan Yeni Haber Gazetesi, sitemiz yazarı Habiboğlu ile de yaptığı söyleşiyi hem sürmanşetten hem arka tam sayfadan yayınladı. Röportaj, aynı zamanda gebzehaber net internet sitesinde de yer aldı.

Kendisi şair, köşe yazarı ve amatör fotoğrafçı olan yazarımız Mehmet Faruk Habiboğlu aslen Urfalı olup İstanbul'un Kartal İlçesinde yaşıyor. Mali müşavirlik mesleğinin dışında Urfa'da iken siyasetle de ilgilenmiş olan yazarımız, MHP ve BBP'de siyaset yapmış, merkez ilçe başkanlığı görevini yürütmüş. Şu anda sade bir İyi Parti üyesi. Ama siyasetle fikirsel olarak yakından ilgili.

Verdiği roportajda, "İyi Parti, uzun zamandırAKP ve CHP arasında sıkıştırılan seçmene üçüncü bir seçenek demek. Atatürkçü, demokrat, milliyetçi, modern muhafazakar bir parti. İyi Parti sayesinde ülkemizde demokratik bir değişim umudu yeniden yeşermiştir" diye açıklamalarda bulundu.

12 Eylül Darbesi'nin düşünce dünyasında büyük etkiler yaptığını ve böylece çok okuyup araştırdığını, buna göre darbenin nazarında sağcı, solcu, şuçu, bucu olmanın önemli olmadığını; otoritenin yalnızca mutlak biat ve itaat istediğini öğrendim diye belirtti.

Röportajda Gebze ve İstanbul çevresinde iştirak ettiği şiir ortamlarından da söz eden yazarımız, arkadaşlarıyla birlikte üç yıldır devam ede gelen Gebze Şiir Meclisi düzenlediklerini, orada her 15 günde bir çevre il ve ilçelerden katılan şair ve ediplerle etkinlik yaptıklarını, şiirler okuduklarını anlattı.

Habiboğlu'nun yayınlanmış 3 şiir kitabı bulunuyor.

Kaynak: Gebze Yeni Haber Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Sezai
Ahmet Sezai - 4 hafta Önce

tebrikler

SIRADAKİ HABER