TIRŞIK İÇİN YENİ AÇIKLAMALAR

TIRŞIK İÇİN YENİ AÇIKLAMALAR

CHP’li milletvekili Sezgin Tanrıkulu Siverek için kullandığı tırşıkçı kelimesinden dolayı Siverekliler Tanrıkulu’na tepki göstermişti. Samimi Siverekliler hariç bazı kişiler Tanrıkulu CHP’li diye Tanrıkulu’nu sosyal medyada linç etmek istemişlerdi. Siverek’in onca sorununa tepki göstermeyenlere sosyal medya  üzerinden tepkiler geldi. Yanlışın rengi, dini, imanı, partisi yoktur yanlış her kim veya parti tarafından yapılıyorsa tepki gösterilmeli, Tanrıkulu için gösterilen hassasiyet diğer partiler içinde gösterilmeli diye tepkiler geldi.

Konu hakkında CHP’li Tanrıkulu sosyal medya üzerinden bir açıklamada bulundu Tanrıkulu açıklamasında;

Asla Siverek ve Sivereklileri üzmek, itham etmek niyetim olmadı olamaz da.

‘’Siverek,  Mehmet Uzun gibi dünyada tanınan bir yazarın memleketidir, Yılmaz Güney'in memleketidir, Faik Bucak gibi bir üstadın memleketidir. Siverek'in tarihimizde yeri apayrıdır’’ ifadeleri kullanan Tanrıkulu Siverek ve Sivereklileri ne kadar sevdiğini önemsediğini sosyal medyada anlatmaya çalıştı.

Bir açıklamada Siverek CHP ilçe genel sekreteri İbrahim Halil Yarış tarafından yapıldı;

‘’Samimi Siverekliler hariç Siverek’e has olan Tırşık ve Tırşıkçı kelimesine gösterilen tepkiyi ölüm yollu dediğimiz devlet Hastanesi'ne köprülü kavşak yapmayanlara da gösterseydiler. köstebek yuvasına dönen yollarımız için, kaçak işçi çalıştıran belediyeye ve yapılan yolsuzluklara ve koronavirusten korunmak için halkına maske veremeyen iktidara gösterseydiler. Tedaşın halka yaptığı zulme tepki gösterseydiler. Buradaki tepkiler  samimi Siverekliler hariç

Bazı kişiler kasıtlı olarak  çifte standart yapmaktadırlar, oysa Siverek il olması için meclise yasa teklifi veren bizzat Sezgin Tanrıkulu’nun  ta kendisidir. Özür dilemek erdemliktir eğer söylenen  kelimeyi  yanlış yorumlamışsa değerli Siverekli hemşerilerimizden ve kardeşlerimizden CHP Siverek ilçe teşkilatı  olarak özür dileriz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
siverekli
siverekli - 8 ay Önce

doğru söz keşke köstebek yuvasına dönen yollarımız içinde bu tepkileri gösterseydiniz samimi değilsiniz .

zaza
zaza - 8 ay Önce

sezgin vekil evet hata yaptı ama verecekte o kadar çok hata yapanlar varki neden onlara tepki göstermiyorsunuz Siverek sevdalıları.

Sedat büksür
Sedat büksür - 8 ay Önce

Siverek hata kabul etmez kim olursa olsun siverek hakaret edcek kimse daha analar dogurmadi mert cesur cömert halk Siverek bu ihanet ti unutmaz sizi sandığı gömer

Fatih Fatih
Fatih Fatih - 8 ay Önce

Tepkimiz bütün yanlışlara yolara da tepki verdik ve kim olursa olsun yanlış yanlış diyeceğiz

SIRADAKİ HABER