Şanlıurfa'da kaçak deve kesimi yapan iş yeri mühürlendi

Şanlıurfa'da kaçak deve kesimi yapan iş yeri mühürlendi

AA  Şanlıurfa'da kaçak deve kesimi yaptığı tespit edilen iş yeri zabıta ekiplerince mühürlendi.

Eyyübiye Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Türkmeydanı Mahallesi Meşarkiye Caddesi'nde bir iş yerinin önünde hijyen koşullarına uyulmadan kaçak ve izinsiz deve kesimi yapıldığının tespit edildiği belirtildi.

Harekete geçen Eyyübiye Belediyesi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin iş yeri hakkında işlem başlattığı aktarılan açıklamada, "Zabıta Müdürlüğümüz söz konusu iş yerine cezai müeyyide uygulayarak iş yerini mühürleyip faaliyetten men etmiştir. Yine Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı Çevre Zabıta ekipleri de aynı iş yerine cezai işlem uygulamıştır." ifadesine yer verildi.

Ne olmuştu

urfa.com haber sitesinin gündeme getirdiği haberde

Şanlıurfa’da Suriyeli bir kasap dükkânının önünde deve kesti. Kesim yapılan yerde çocukların olması ve bu duruma şahit olması tepkilere neden oldu.

Şanlıurfa Haşimiye Arap Meydanı’nın Suriyeli bir kasap dükkânın önünde deve kesti. Kesim işleminin çocukların gözünün önünde gerçekleşmesi tepkilere neden oldu.


 

Belediyeyi Göreve Davet Etmekten Bıktık

Durumu gören Urfalı vatandaşlar, kesim yerinin sokak ortası olmadığını belirterek; “Haşimiye Arap Meydanı Suriyeli kasap dükkânın önünde cadde üzerinde çocukların gözü önünde DEVE KESİYOR. Belediye ya da zabıta ne yapıyor diye sorarsanız artık göreve davet etmekten bıktık usandık.” İfadelerine yer verdi.

https://www.urfa.com/haber/22328/yer-sanliurfa-suriyeliler-yol-ortasinda-deve-kesti/?fbclid=IwAR0yPjB4M-xvqDMe_pf3e8wNRAzjRE_kqLu_6yiWNWdI91ac31jQAy9zfZY

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER