Gürsel Tekin: Elektrik zammı TRT'yi mutlu ediyor

CHP’nin sevilen İstanbul milletvekili Gürsel Tekin skandallarıyla gündemde olan TRT’yi eleştirdi.

Gürsel Tekin: Elektrik zammı TRT'yi mutlu ediyor

Terör örgütü PKK'nın İmralı'daki lideri Abdullah Öcalan'ın 23 Haziran'a ilişkin çağrıda bulunmuştu Anadolu Ajansı tarafından servis edilmesinin ardından bir skandal da TRT'de yaşanmıştı. TRT Kürtçe kanalı, Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ı ekrana çıkarılmıştı.

PKK'nın eski yöneticilerinden olan ve binlerce asker, sivilin ölümünden sorumlu olan Osman Öcalan TRT Kurdi’de açıklama yapmıştı TRT’nin Öcalan’ı ekrana çıkarmasına halk ve siyasilerden çok sert tepkiler gelmişti

Tekin sosyal medyada yaptığı açıklamada

Elektrik zammı TRT'yi mutlu ediyor. 2013-2016 arasında TRT'ye enerji payı olarak 3 milyar 300 milyon TL ödedik. Bu ülkedeki her aile TRT'ye yılda 80-90 TL para veriyor. Kamu yayıncılığı yapması gereken TRT ise iki yıldır faaliyet raporu yayınlamıyor, halka hesap bile vermiyor.

Halkın vergisinden geçinen TRT cam gibi şeffaf olmak zorundadır. Kendisi hakkında bile milleti bilgilendiremeyen bir kurum başka hiçbir konuda kimseyi bilgilendiremez. TRT yönetimi yandaş, yanlı ve milletin çıkarlarına aykırı yayın politikası ile bu ülkeye sadece yüktür.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER