Gelecek’li Özdağ ’’seçim istiyor ve bekliyoruz’’

Gelecek’li Özdağ ’’seçim istiyor ve bekliyoruz’’

Gelecek partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ Taraf Medya yayın yönetmeni Ali Çiftel’in sorularını cevapladı. Taraf Medya Gelecek partisi Genel Başkan yardımcısı Selçuk Özdağ ile röportaj yapacağını sosyal medya hesaplarından paylaşarak ‘Siz yazın biz soralım, Özdağ cevaplasın’ diye paylaşımda bulundu. Paylaşımının ardından birçok vatandaş Gelecek partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a sorularının sorulması için Taraf Medyaya soru yolladı. Özdağ taraf medya aracılığıyla halkın kendisine ilettiği soruları cevapladı.

’’Seçim istiyor ve bekliyoruz’’ diyen Özdağ

Cumhurbaşkanı Erdoğan için Cumhurbaşkanlığını kazanma şanslarının olmadığını ifade etti.

Saldım çayıra mevlam kayıra politikası ile iktidar Coronovirüsünden dolayı sınıfta kaldığını belirten Özdağ

Gelecek partisi Şanlıurfa Eyyübiye ilçe teşkilatı için çok başarılı bulduklarını diğer il ve ilçe teşkilatlarının eyyübüye ilçe teşkilatını örnek almalarını beklediğini ifade etti .

Gelecek partisi genel başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ile yaptığımız röportajın sorularının cevaplarını öğrenmek için videomuzu tıklayın.

Gelecek partisi genel başkan yardımcısı Selçuk Özdağ’a ile yaptığımız röportajın soruları.

Sizden gelen: Olası bir seçimde Gelecek partisi ittifak konusunda AK parti ile ittifak yapmayı düşünür mü ?

Ali Çiftel: Çin’in Wuhan kentinde Aralık 2019’da başlayan corona virüsü salgınının Türkiye’ye ulaşması önlene bilinir miydi?

İçişler bakanı Soylu bir açıklamasında virüsün taşralara yayılmasının nedeninin İstanbul’dan taşralara gidenlerin olduğunu söylemişti. Virüsün taşralara yayılması önlene bilinir miydi? Neden önlenmedi ?

Sizden gelen: Gelecek partisinin  en büyük vaadi nedir? Halk neden gelecek partisine oy vermeli?

Ali Çiftel: Corona virüs salgınının Türkiye’ye ekonomik maliyeti sizce ne olacak?

Sizden gelen: Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşme sürecine kademeli olarak geçileceğini söylediler bu kararı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ali Çiftel: Corona virüs salgınının ortaya çıkardığı ulusal ve uluslararası güvenlik riskleri var mıdır varsa nelerdir?

Sizden gelen: Olası bir seçimde gelecek partisi, milletvekili adaylarından nasıl özelikler arayacaktır?

Ali Çiftel: Corona virüs salgını Türkiye’yi ve Türk siyasetini nasıl etkiler?

Sizden gelen: KPSS, mülakat ve güvenlik soruşturması ile işe başlayan Piktes öğretmenleri 2 nisandan sonra zorunlu izne çıkarıldı. Yıllık izinleri bittikten sonra projenin askıya alınması problemi var. Bu durumda 4 bine yakın Piktes öğretmen mağdur olacak. Gelecek Partisi bu konuda bir çalışma  yapmayı düşünüyor mu?

Ali Çiftel: corona pandemisinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan bir yardım kampanyası başlattı ve vatandaşlarından yardım kampanyasına destek vermelerini istedi, diğer yandan  iç işleri bakanı bazı CHP belediyelerinin yardım kampanyalarını durdurdu. İktidarın aldığı Bu kararları değerlendirir misiniz?

Ali Çiftel: Bilim kurulu üyelerinin tavsiyelerine hükümet uyuyor mu?

Ali Çiftel :Gelecek partisi iktidarda olsaydı corona virüsü için ne gibi farklı önlem ve yardım paketleri açıklardı?

Ali ÇİFTEL : Bazı medyalarda Bir iddia ortaya atıldı Cumhurbaşkanlığı seçim sisteminde değişiklik yapılmasına ilişkin taslağın hazırlanmasını istediği iddia edildi. Söz konusu değişikliğin, Cumhurbaşkanlığı seçimini tek tura düşürmeyi ve seçilmek için yüzde 50'den fazla oy alma şartını kaldırmayı öngördüğü belirtildi. seçim siteminin değiştirilme ihtimali var mıdır? Seçim sistemi değiştirilmek istenilirse Gelecek partisi destek verir mi?

Ali Çiftel : Sosyal medya da bazı kişi ve gazetecilerinin hedefinde siz varsınız, neden siz hedef seçildiniz?

Ali Çiftel: Gelecek partisi sosyal medya üzerinden ve farklı çalışmalarda çok organize çalışmalar yapmakta bu kadar organize olmaları nasıl sağlanılıyor? Biz bize yeterdik sloganı çok dikkat çekti biz bize yeterdik sloganı ile ne hedeflendi?

Ali Çiftel :Teşkilatlanma çalışmaları hangi aşamada ?

Ali Çiftel: Şanlıurfalı olduğum için Şanlıurfa ile ilgili bir soru sormadan da geçemeyeceğim. Şanlıurfa Eyyübiye ilçe teşkilatı göz dolduracak çalışmalar yapıyor, Eyyübiye ilçe teşkilatının çalışmalarını siz nasıl buluyorsunuz?

Ali Çiftel : Yaptığınız anketler de Gelecek partisinin anketlerde çıkan oy oranı nedir?

Sizden gelen : Feto ile sizin veya partinizin bir ilişkisi var mı ? Yoksa neden bu kadar Feto ile ilişkilendirilmek isteniyorsunuz?

Ali Çiftel : Bugün AK parti de siyaset yapmış olsaydınız Ak partide nelerin değişmesi için mücadele ederdiniz ?

Sizden gelen : Gelecek partisinin AK parti tarafından kurulan bir proje partisi olup olmadığını nerden bileceğiz?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER