Gelecek'lilere polis engeli

Gelecek'lilere polis engeli

Ankara’da baro başkanlarının yürüyüşüne destek veren  Gelecek Parti Genel Başkan Yardımcılarına polis engeli.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcıları Ayhan Sefer Üstün, Selçuk Özdağ, Doğan Demir, Feramuz Üstün, Neslihan Çevik, Yusuf Ziya Özcan ve Selen Öztürk baro başkanlarının yanına giderek yürüyüşlerine destek verdi. Ancak polisler Gelecek Parti Genel Başkan Yardımcılarını baro heyetiyle görüşmesini engelledi.

İşte Selçuk Özdağ’ın yaptığı konuşma…

Sayın Süleyman Soylu’yu aradım. İçişleri Bakanı telefonuma çıkmadı. Baro başkanları heyetini ziyaret etmek istiyoruz ama engellendik.

Artık iktidar Türkiye’yi yönetme yeteneğini kaybetti. Bizi baro başkanlarıyla neden görüştürmediler? Bugün yapılanlar hukuk dışı uygulamalardır. Millet bunun değerlendirmesini yapacaktır. Hükümete sesleniyorum. Lütfen devlet akınla bürünün. Türkiye’ye, demokrasiye, hukuka, barolara, avukatlara kötülük yapmayın. Kendinize kötülük yapmayın. Türkiye’ye bu zararları verenlerin artık Türkiye’de iktidar olmaması, Türkiye’yi yönetmemesi gerekmektedir.

Selçuk ÖZDAĞ@selcukozdag

Baro başkanlarının meşru,hukuki yürüyüşlerini bir akıl tutulmasıyla krize dönüştüren,kargaşa ve karmaşaya çeviren koalisyon hükümetinin Gelecek Partisi yetkililerinin baro başkanları ile görüşmesini engellemelerini ne ile izah edeceğiz!!

Yerleştirilmiş video

138 kişi bunun hakkında konuşuyor

Ankara’da neler oluyor?

Barolar AK Parti hükümetinin yasa değişikliğine itiraz ediyor. Tepkilerini Ankara’da Anıtkabir’e yürüyerek göstere yolunu tercih ettiler. Ancak bu yürüyüşte de çok sayıda müdahaleyle karşılaştılar. Baro başkanlarının oturma eyleminde bulunduğu Ankara’da polisle baro başkanları arasında zaman zaman arbedeler yaşandı.

Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen ve barolarla ilgili yasa değişikliğine tepki gösteren 56 baro başkanı, sembolik olarak 20’şer kilometre yürüyerek Ankara’ya ulaştı.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER