Çiftel Kılcdaroğlu’na Siverek sorunlarını iletti

Çiftel Kılcdaroğlu’na Siverek sorunlarını iletti

Siverek Belediyesi eski meclis üyesi Ali Çiftel Siverek sorunlarını Telefon ile CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na iletti. Ali Çiftel ölüm yolu olarak adlandırılan Siverek – Viranşehir yolunu, Siverek devlet hastanesindeki eksiklikleri ve Siverek içme suyu için yaşanan sorunları CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na iletti. Ali Çiftel yaptığı açıklama da, Bir genel başkan düşünün kendisine bu kadar rahat ve kolay ulaşabiliyorsunuz. SMS atıyorsunuz müsait olduğu an size hemen dönüş yapıyor, bu genel başkanın adı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğludur. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na Siverek sorun istek ve çözümlerini ilettim. İlettiğim sorunlar; Siverek Viranşehir ölüm yolu, Siverek devlet hastanesindeki eksiklikler ve Siverek içme suyu için yaşanan sorunlardır. Yapılması gerekenleri kendisi ile paylaştım. Bu adamın nasıl millet ittifakının mimari olduğunu halen merak edenler varsa cevap şu sayın Kılıçdaroğlu herkese gönlünü, yüreğini açabiliyor, kişinin sıfatına, makamına bakmadan önemsiyor. dedi..

İLETİLEN SORUNLAR

Siverek içme suyu sorunu

Fırat’tan getirilen İçme suyu ana isale hattının Ankara Dsi genel müdürlüğü açık ihale usulü ile gerçekleştirildi. İnşaatına başlanan ve yarım bırakılan Siverek içme suyu arıtma tesisinin ihalesi de 21 Aralık 2016’da yapılmıştı.

Siverek ilçesinde yaşanan susuzluk sorununa çözüm bulmak amacıyla Fırat’tan taşınacak su arıtma tesislerinde arıtılarak yüz yıllık su sorununa çözüm bulma çalışmalarının % 65’lik kısmı bitirilmiş, İhaleyi alan firma işi yarım bırakmıştı. Çalışmaların tekrardan başlatılması geriye kalan % 35’lik çalışmaların tamamlanması için yeniden acilen bir ihale yapılması gerekmektedir. Bu ihale yapılmazsa milyonluk yatırım toprak altına çürüyecek arıtma tesisi ve bir çok planlanan proje faaliyete geçmeyecektir. Dolayısıyla Siverek kirli su tüketimine mahkûm kalacaktır. Suruç,Harran ve Bozovada yıllardan beri arazi alanları sulu tarıma kazandırılırken Siverek'te ise içme suyu projesi yarım bırakılmaktadır. 2 yıldan uzun süren çalışmalar bir türlü bitirilememiş bu durum kentte yaşayan vatandaşa hayatı yaşanmaz hale getirmiştir.

Siverek Viranşehir yolu

Şanlıurfa’nın iki büyük ilçesini bir birine bağlayan tek yol Siverek- Viranşehir karayolunun dar ve keskin virajlı olmasından dolayı ölümlü kazalara davetiye çıkarıyor.

Siverek- Viranşehir karayolu, karayolları standartlarına uymamasından dolayı birçok ölümlü kazaya neden oluyor. Karayolunun dar ve keskin virajların olması, karayolunun bazı kırsal mahallelerin ortasından geçmesi (Büyük Kazanlı) yer yer engebeler ciddi riskler oluşturuyor.

Siverek Devlet hastanesi

Bir vatandaş Anja için bile Şanlıurfa’ya sevk ediliyor, ekipman yetersizliğinden dolayı doktorlarda görevlerini icra edemiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER