ÇİFTEL: hükümet vatandaşları arasında ayrım mı yapıyor?

ÇİFTEL: hükümet vatandaşları arasında ayrım mı yapıyor?

Siverekli mevsimlik İşçiler Kıbrıs’ta Mahsur Kaldı mahsur kalan işçiler Eski Belediye meclis üyesi Ali Çiftel’den yardım istediler.

Siverekli mevsimlik işçileri ÇİFTEL'e mesaj atarak yardım istediler. Mevsim işlileri yardım mesajında; "Kirve ne yapıyorsun ya burada Kıbrıs’tayız bırakmıyorlar, burada perişan olmuşuz 2000 işçi buradayız. Kirve sana zahmet bize yardım  edebilir misin? Kirvem Burada çok mağduruz, kirvem bizim sesimizi Türkiye’ye duyurun lütfen burada perişan durumdayız"diye mesaj atan işçilerin sorunlarını bazı siyasi parti genel başkan yardımcılarına ileten ÇİFTEL  çözüm için bazı görüşmeler yaptı..

Siverekli Mevsimlik İşçiler Kıbrısta Mahsur Kaldı Kıbrısa narenciye toplamaya giden Siverekli tarım işçileri Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’ye uçak ve gemi seferlerinin durdurulması nedeniyle memleketlerine dönemiyorlar.

Kıbrısa narenciye toplamaya giden Siverekli tarım işçileri Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’ye uçak ve gemi seferlerinin durdurulması nedeniyle memleketlerine dönemiyorlar. Güzelyurt bölgesinde narenciye ürünlerinin kesimi için gitiklerini belirten işçiler sayılarının yaklaşık bin kişi olduklarını ,kesim işlerinin tamamlanmasına rağmen Türkiye’ye dönemedikleri için mağdur olduklarını söylediler.Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’ye uçak ve gemi seferlerinin sınırlı yapılmasından dolayı mahsur kalan narenciye kesim işçileri kazandıkları parayı tüketmek üzere oldukları için çaresizlik içinde bir yardım eli uzatılmasını bekliyorlar.

 Büyükelçilikten yardım istediklerini belirten vatandaşlar yardım taleplerinin karşılıksız kaldığını söylediler.

Konu hakkında bir açıklama yapan Eski belediye meclis üyesi Ali Çiftel:

 "bir vatandaşımız için uçak gönderen hükmet neden bu emekçilerin sesini duymuyor,  yardım eli uzatmıyor?  Hükümet vatandaşları arasında ayrım mı yapıyor?" İfadesini kulandı.  ÇİFTEL  konuşmasının devamında

Konuyu bazı siyasi parti genel başkan yardımcılarına ilettim. Bu konuda hükümet derhal bir çözüm bulmalı ve orda mağdur olan vatandaşlarımızın daha fazla mağdur edilmesi önlenilmeli.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2020, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER