CHP Siverek ilçe başkanı Demirbüken'den sert açıklama

CHP Siverek ilçe başkanı Mehmet Eyyüp Demirbüken dün Şanlıurfa Siverek ilçesi Bahçelievler mahallesinde çıkan yangına tepki gösterdi.

CHP Siverek ilçe başkanı Demirbüken'den sert açıklama

Bahçelievler mahallesinde çıkan yangında itfaiyenin yetersiz kalmasına sert tepkiler gelmişti. Tüm bu yaşananlardan dolayı sosyal medyada Siverek halkı Siverek’te belediye yok Siverek’te yetkili yok Siverek sahipsiz diye tepkileri göstermişti.

 Demirbüken bu duruma sert tepki gösterdi

Şanlıurfa Siverek Belediye başkanı ve yöneticileri Belediye olarak bir itfaiye aracı alamıyor veya belediyeler birliğinden hibe alamıyorsanız, O makamlarda halen ne işiniz var?

32 ilden büyük ve Nüfusu 300.000 bine yaklaşan Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde çıkan bir yangını söndürecek itfaiye aracı bir tane ve onun ’da kendine hayrı yok diye tepki gösteren Demirbüken açıklamasına şöyle devam etti.
 

32 ilden büyük ve Nüfusu 300.000 bine yaklaşan Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde çıkan bir yangını söndürecek itfaiye aracı bir tane ve onun ’da kendine hayrı yok.
Dün gerçekleşen bir yangın sonucunda itfaiye aracının yetersiz ve merdiveni olmadığından mahsur kalan vatandaşlar indirilemiyor ve yangın Polis aracı TOMA ile müdahale edilip söndürülüyor.

Size Soruyorum?

1-Gönül belediyeciliğinin başkahramanları bu evde insanlar olmuş olsaydı ve bu eksikliklerden kaynaklı ölüm olayı gerçekleşseydi bunun sorumlusu kim veya kimler olacaktı?

2- İktidar bir partisinin elinde olan belediye Vatandaşına hizmet noktasında en başından alınması gereken tedbirler bunlar değilimdir?

3- Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi ve belediyeler birliği başkanları iktidar partisinden oldukları halde böyle bir eksikliği nasıl olurda bu halka reva görür?

4- Şanlıurfa Siverek Belediye başkanı ve yöneticileri
Belediye olarak bir itfaiye aracı alamıyor veya belediyeler birliğinden hibe alamıyorsanız, O makamlarda halen ne işiniz var?

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019, 19:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emin baybogan
Emin baybogan - 6 ay Önce

Başkanım dün gece gördüğün gibi evin tamamı kullanılamaz hale gelmiş hiç bir yetkili beni arayıp ta geçmiş olsun bile demedi yetmezmiş gibi üstüne beni itfaiye erlerine hakaretten karakola götürüldüm dün gece geç saatlere kadar ifade vermek için alikonuldum Siverek belediyesi diye bir kurum yoktur öyle bir kurum tanımıyorum desteklerinden dolayı çok çok teşekkürler başkanım

Galip güngen
Galip güngen - 6 ay Önce

Helal olsun başkanım konuşmaların harfiyen katılıyorum ve çok doğru tebrik ederim ..

Haliyle mahalle muhtarı m fatih çiftel
Haliyle mahalle muhtarı m fatih çiftel - 6 ay Önce

Değerli başkanım gelen gideni arattır diyorlar aynen bizim Siverek hiç bir yetkili yokmu ses seda yok sivereğin hali perişan

SIRADAKİ HABER