CHP Siverek İlçe Başkanı Demirbüken'den 30 Ağustos mesajı

CHP Siverek İlçe Başkanı Demirbüken 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

CHP Siverek İlçe Başkanı Demirbüken'den 30 Ağustos mesajı

30 Ağustos; Bağımsızlık ve Özgürlük mücadelesini Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarının kazandığı Büyük Zafer’in taçlandığı gündür. 30 Ağustos aynı zamanda özgür, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti ile Atatürk İlke ve Devrimlerinin başlangıcının simgesidir.

30 Ağustos ulusumuzu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı, toplumun tüm kesimlerinin dil, din, ırk, mezhep ve inanç farkı gözetmeksizin bir araya geldiği; yan yana, omuz omuza mücadele vererek zafer destanının yazıldığı gündür.

30 Ağustos Zafer Bayramı hem Cumhuriyete ve demokrasiye açılan bir kapı, hem de çoğulculuğa ve çok sesliliğe giden yoldur.

30 Ağustos Atatürk ilke ve devrimlerinin filizlenerek kök salmaya başlayacağı sürecin yolunu açan Zafer Bayramının tarihe kaydedilişidir.

Birlik ve beraberliğimizi geçmişte olduğu gibi bugünde bozmak isteyen bazı güçler olacaktır. Ancak, bu güçlere karşı 90 yıl önce nasıl mücadele ettiysek bugünde aynı mücadeleyi verme karar ve azmindeyiz. Milletimizi bölmek isteyen teröre karşı hep birlikte, kardeşliğimizi koruyarak mücadele edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gününü de kutluyor, başta Büyük Zaferin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm7 şehitlerimizi rahmet ve şükranla, gazilerimizi de minnetle anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Siverek CHP İlçe Başkanı Mehmet Ayıp Demirbüken

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2019, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER