Babacanlar sosyal medya üzerinden kenetleniyor.

Babacanlar sosyal medya üzerinden kenetleniyor.

Ali Babacan'ıun uzun bir bekleyişin ardından kurduğu Deva Partisi'nin 90 kişilik kurucular kurulu listesinde 27 kadın, 16 genç isim yer alımıştı, kurucular kurulunda yer alan  milletvekili bir süre önce AKP'den istifa eden İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu oldumuştu.

Demokrasi ve Atılım Partisinin  kuruluş açıklamasından sonra Babacanlar sosyal medya üzerinden gruplar kurarak Babacan sevenlerini bir araya getirmeye başladılar.

Tarihi gizli kahramanlar yazar

Gizli kahramanlar derken Superman, Batman veya telekinetik vb. güçlere sahip insanlardan bahsetmiyorum .Onların süper güçleri yoktur. Ama mükemmel bir anlayış ve ufukları vardır. Aslında onları çoğumuz fark etmeyiz isimlerini bilmeyiz ama o başarıların ardında hep o gizli kahramanlarda olmuştur .Bugün o kimsenin isimlerini bilmediği kimsenin tanımadığı gizli kahramanlardan biri olan Mustafa Karaca Taraf medya yayın yönetmeni Ali Çiftel’in sorularını cevapladı.

Babacan gönüllüsü olarak sosyal medya da babacan sevenlerini bir araya getiren Mustafa Karaca gönüllü olarak 2019 ağustos ayında Twitter’daki bazı Ali Babacan destekçilerini organize etmeye başladığını ifade etti.

 Mustafa Karaca Eylül ayında Twitter'daki Babacan destekçileriyle Ali Babacan destek whatsapp grubunu kurduğunu ve  Ekim ayında Twitter'da organize bir şekilde TT çalışması yapmaya başladıklarını ve o zamandan şimdiye kadar çok sayıda TT çalışması yaptıklarını ifade eden Karaca Deva partisinde şuan için bir görevinin veya yetkisinin olmadığını gönüllü olarak bu çalışmaları yaptığını belirti.

Ali Çiftel : Deva partisinde bir yetki veya  görevleriniz var  mı?

Mustafa Karaca : "Resmi olarak bir yetkim veya görevim yoktur. Biz bu hareketin gönüllüsüyüz."

 Ali Çiftel: Ali Babacan için gönüllü olarak çalışmanızı sağlayan nedir? neden Ali Babacan?

Mustafa Karaca : Bizim derdimiz vardı. Geçen sene 31 Mart seçiminde benim oyum bulunduğum şehirden 700 kmden fazla uzaklıkta olan bir şehirdeydi. Ben 31 Mart seçimi öncesi o 700 kmden fazla yolu gittim. 1 oy kullandım ve geri döndüm. Peki neden? Çünkü bizim derdimiz vardı.

Bizim derdimiz, bu ülke insanlarının çektiği sıkıntılardı.

Biz Ali Babacan'ı kara kaşı kara gözü için değil bu ülkenin daha adil yönetilmesine, bu ülke insanlarının sıkıntılarının, bir nebze de olsa giderilmesine, vesile olabileceği için, destekliyorum.

Ali Babacan'ı destekliyorum, çünkü, bizim derdimiz vardı, yeterince dertlenmediğimiz. Bu ülkenin adalet sorunu, ekonomi sorunu, ifade özgürlüğü sorunları var. Bir de bu ülkenin sorunların çözümünde mevcut partilerin yetersiz kalması sorunu vardı. Sağolsun, bir yiğit çıktı, parti kurma çalışması başlattı.

Mücadele başlattı, yigitçe ve cesurca. Biz de destekliyoruz onu, karınca kararınca.

Burada Ali Babacan'la ilgili şu şiirimi de paylaşayım:

"Ayrımcılık belasından geçtik

Biz eştik, biz kardeştik doğrusu

Belalı yoldan geldik

Belaya kurduk pusu

İşte ben Kul Karaca

Şiir yazdım fukaraca

Türkiyemin gözü aydın

Başkanımız Ali Hoca"

Ali Çiftel: Babacan sevenleri ile yollarınız nasıl kesişti ?

Mustafa Karaca : Ali Babacan'ın Ak Parti'den istifa etmesinden sonra, Twitter'da benim gibi Ali Babacan'ı destekleyen başka kişiler de vardı. Onlarla Twitter'da yolum kesişmiş oldu.

Ali Çiftel: Bu gruplara katılmak için bazı şartlar gerekiyor mu?

Mustafa Karaca : Gönüllüler grubumuz var, o gruba her Ali Babacan gönüllüsü katılabilir. Twitter'da TT çalışmamızla ilgili gruplarımız var, o gruplara Twitter kullanıp, TT çalışmalarımıza destek vermeyi düşünen kişiler katılabilir.

Ali Çiftel :Gönülü Babacanlar nasıl çalışıyor? Sosyal medyada ki paylaşımlar hakkında kim karar veriyor? Bunun için karar veren bir merkez var mı?

Mustafa Karaca : Arkadaşlarımızın Twitter hesaplarında paylaştığı her şeyi tek tek incelemiyoruz, her paylaşıma karışmıyoruz. TT çalışmamız için de etiketi, Twitter'da anket yaparak belirliyoruz.

Ali Çiftel :Gönüllü Grupları hakkında  Ali Babacan’la toplantılar düzenliyor musunuz ? Düzenleniyorsa hangi sıklıkta düzenliyor?

Mustafa Karaca : Gruplar veya Twitter'daki çalışmalarımızla ilgili Sn. Ali Babacan'la şimdiye kadar hiç görüşme yapma şansım olmadı ama o ortam oluşursa görüşmek ve bilgi vermek isterim .Bir yetkim yok Gönüllüyüm sadece

Ali Çiftel :Sosyal medya üzerinde baya bilgi kirliliği mevcut  siz  Babacan sevenlerine hangi sosyal medya gruplarını takip etmelerini önerirsiniz?

Mustafa Karaca : Twitter'da şu hesapları takip edebilirler: @alibabacan @devapartisi @babacantalks @teambabacan

Ali Çiftel: Twitter'da çalışmalarınıza destek olmak isteyenler ve watsapp grubunuza katılmak isteyenler sizinle nasıl iletişime geçebilir?

Mustafa Karaca : Twitter'da @BabacanDestekTT hesabını takip ederek çalışmamızdan haberdar olup çalışmamıza destek verebilirler. Grubumuza gelmek isteyen olursa, Twitter'da @BabacanDestekTT hesabına mesaj gönderebilir. Tekrar belirtmek istiyorum Deva partisinde bu gün için herhangi bir görevim ve yetkim yoktur.,Gönüllüyüm verdiğim hesaplarda gönüllü hesaplarıdır.

Ali Çiftel: Daha önce grupta sizi çok etkileyen veya çok beğendiğiniz bir paylaşım yapıldıysa, ondan bahseder misiniz?

Mustafa Karaca : 2019'un Aralık ayında, grup kurucusu olarak bana "Bu oluşumun neresindesiniz" diye sorulmuştu. Ben de "Şu anda partiden bağımsız, gönüllü destekçisiyim." demiştim. Sonra grubumuzdaki bir kişi şunları yazmıştı;

"Benim nacizane düşüncem belki kimse ile irtibata geçemeyiz belki çok işler başarıp bir köşede unutulur gideriz ama sonuç olarak ülkemiz kazanırsa o bize yeter ve artar bile. Arkadaşlar o yüzden çıkar gözetmeksizin yardım etmek herkesin boynunun borcudur"

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER