Anket sonucu Erdoğan'a patladı: AKP karıştı

AKP Genel Merkezi'nin yaptırdığı ankette oyların yüzde 30'a kadar düşmesi nedeniyle Erdoğan eleştirildi.

Anket sonucu Erdoğan'a patladı: AKP karıştı

AKP'de yaptırılan bir kamuoyu araştırmasında partinin oyunun yüzde 30'a kadar düşmesi partideki üst düzey isimlerin üstü kapalı olarak AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a eleştiride bulunmasına neden oldu.

Yeniçağ'dan Fatih Ergin'in haberine göre; iktidar partisini sarsan anket, AKP kulislerinde izlenilen siyasetin tükenmeye başladığı şeklinde yorumlanırken, AKP'li bir yetkili, "Seçmen bizi yerel seçimde terbiye etti. Aradan geçen süredeki durumumuza baktığımızda görüyoruz ki, milli iradenin bizi görevden alacağı bir noktaya doğru evriliyoruz." dedi.

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan oluşumlarını işaret ederek, "Gidişattan rahatsız olan isimlerin partiden kopmasına izin verilmemesi gerekiyordu" diyen AKP'li isim, "Kendi ellerimizle seçmenimizi muhalefete itiyoruz. Bu gidişatı durdurmak sayın Erdoğan'ın elinde. Parti içerisinde gidişattan rahatsız olan isimlere de siyaset kanalları açılmalı. Aksi takdirde, 2002'de DSP ve ANAP'ın yaşadığı akıbet bizi bekliyor" şeklinde konuştu.

AKP'li isim, anket sonuçlarının partilileri karamsarlığa sevk ettiğini de ifade ederek, "Cumhur İttifakı'na üçüncü bir ortağın eklenmesiyle kötü gidişatın önü alınamaz. Mesele AK Parti'nin kendi durumu ile alakalı" dedi.

Kaynak  halak tv

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2020, 17:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nedim bardakçi
Nedim bardakçi - 11 ay Önce

Önce bir kendinizi düzeltiniz zaten sizler geldiniz ak partiye bitirdiniz.sizlerle beraber diğerleri de yaktınız hani derler ya yaş ile kuru bir arada yanar.bu saaten sonra ne yapsanız boş bu partiyi düzeltemesiniz ben bir ak partili olarak oyumu imamoğluya diyecem yine.kim bu ülke için bir çivi çaksa ben onu seçerim abcd partisi demem.libyadaki evet oyu veren sizler değil misiniz yani ne gerek var işimiz ne yazık günah değilmi bizim askerlere Hiçmi vijdan yok sizde .madem o kadar bu ülkeyi seviyorsanız oğlullarınızida hadi günderin askere o zaman.bu mhp bu partiyi bitirdi maelesef

SIRADAKİ HABER