Miting Gibi Adaylık Başvurusu

Miting Gibi Adaylık Başvurusu

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

MHP Şehitkamil Belediye Başkan aday adaylığı Açıklama ıçın İl Binasına Gelen Abdulhamit Türkasalan Yağışlı havaya rağmen Mitin gibi bir kalabalık karşıladı.

basın toplantısına katılanları selamlayarak başlayan Türkaslan,’’ Her iş Bismillah ile başlar. Bende Bismillahirrahmanirrahim diyerek sözlerime başlamak istiyorum.

Şehrimizin çok değerli basın mensupları, kıymetli dava arkadaşlarım, yol yürümekte gurur duyduğum yiğit bozkurtlar, namus ve iffet abidesi, elif duruşlu asenalar.

Açık hava basın toplantımıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Mart 2019 pazar günü yapılacak olan seçimlerde Türkiye Cumhuriyeti’nin yerel yöneticileri seçilecektir.

Bilindiği gibi, seçimler demokrasinin kavramları ülkenin güçlenip gelişmesinde doğrudan etkilidir.

31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerin genelde devletimize milletimize demokrasimize, Türk ve İslam alemine, özelde Gaziantep ve Şehitkamil’imize hayırlar getirmesini diliyorum.,

Bu sözlü duanın fiili bir duaya dönüşmesi adına hayallerimizdeki vatana ve milletimize hizmet edebilmek için Gaziantep ve Şehitkamil ilçemizi daha yaşanabilir ve daha güvenli bir ilçe yapabilmek için 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde doğduğum, büyüdüğüm, evim ve yuvam olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Şehitkamil Belediye Başkan Aday Adayı olduğumu huzurlarınızda açıklıyorum. Allah utandırmasın.’’

Zor ve çilekeş bir yola çıktığımızın farkındaydım.

Ama hiçbir ülkücü kolay yolu tercih etmemiştir. Bu sebeple, birçok sorunun olduğunu biliyor ve gözlemliyorum.

Bu sorunlardan bahsedecek olursak; Gaziantep sürekli göç almaktadır.

Bu göçün büyük bölümü ise Şehitkamil ilçemize olmaktadır.

Sosyo-kültürel yapı olarak da bakıldığında Şehitkamil’e yapılan göçün genel profili, daha çok kırsal kesimden gelmiş orta ve düşük gelirli kalabalık aileler oluşturmaktadır.

İlçemizin huzur ve mutluluğu için bu durumun özel ilgi gerektirdiğini biliyoruz. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin tehdit eden madde bağımlılığı ve bunun doğurduğu sorunlar bunlardan biridir. Aktif eğitim merkezleriyle bunu çözebileceğimize inanıyorum.

Artık çekilmez bir hale gelen ve bir türlü bitmeyen kentsel dönüşüm çilesi, yetersiz yol ve otopark sorunları, alt ve üst yapı yetersizliği başlıca sorunlardır.

Şehitkamil ilçesini ikiye bölerek bir tarafına hizmet, diğer tarafı ise hizmetten yoksun bırakılıyor.

Şehitkâmil ilçemiz, Gaziantep’in iki merkez ilçesinden biri olmasına rağmen Şahinbey kadar hizmet alamamaktadır.

Tüm sorunları görüyor, inceliyor ve biliyoruz. Ve, çok şükür bu sorunların çözüme kavuşturacak kadrolarına sahibiz.

Vizyonumuz, bir taraftan mevcut sorunları çözmek, diğer taraftan başka sorunlar ve mağdurlar yaratmadan önce öngörü önleyici tedbirlerle bertaraf etmektir.

Bu düşüncelerle bu yola baş koydum ve mekansız ünvan ve ünvansız kendimizi hep milletimizin emrine adlettik.

Binlerce yıllık devlet geleneğimizin sürdürülmesinde birkaç yıldır hizmet bizim için şan ve şeref olacaktır.’’

‘’Dinimin, Türklüğümün, öğretmenliğimin ve sporculuğumun verdiği disiplin ile şekillendirdiği kişilikle Şehitkamil için, Şehitkamil’in izinde bir nefer olacağıma huzurlarınızda söz veriyorum.

Toplumsal huzur sizden olan ve olmayan herkesin mutluluğu ile temin edilebilecek bir durumdur.

Bu sebeple insan merkezli ve ayrımsız hizmete talibiz. Şeyh Edebali’nin ‘’İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın.’’ düstürü ile yola çıktık. Gayret bizden, başarı Allah’tan olsun inşallah. Saygılar ve selam ile…’’

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 23:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER