BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞI HESAPLAŞMASI, DÜN ÇANAKKALE’DE VERİLDİ, BUGÜN İSE IRAK'TA, ŞAM'DA, YEMEN'DE VEL HASIL ESKİ OSMANLI ŞEHİRLERİNDE VERİLİYOR

Bugün  Zaferlerin en büyüğü, günlerin en anlamlısı olan Çanakkale Zaferi ve Şehitler gününü gururla,heyecanla idrak etmekteyiz.

Aziz Türk Milletinin Çanakkale’de elde ettiği zafer, bütün dünyaya verilmiş bir insanlık dersidir,  Türk tarihinde bir askeri bir  siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir.

Çanakkale zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan  aziz Milletimizin bağımsızlığının ve egemenlik aşkının, ibret verici bir kahramanlık ve bir eşsiz destanıdır.

Çanakkale Zaferi, geleceğin savaşıydı, bugünün savaşıydı, son sığınak olan Anadolu ve şehirlerini koruma, kurtarma savaşıydı.

Çanakkale Zaferi, Avrupa ile Asya arasında ki güç mücadelesinde  bende varım, bende küresel güç haritasını şekillendirecek bir güçteyim diyen Kurmay bir zekanın, bir aklın mücadelesiydi.

Çanakkale Zaferi  Bağdat'ın, Şam'ın velhasıl Mezopotamya'nın jeopolitiğinin başladığı yerdi.

Bugünde kıtalararası bir güç haritasını şekillendirmeye çalışan haçlı Siyonist stratejik hafızanın ve  jeopolitik aklın, coğrafyamızla  ilgili hesaplarına  bakılırsa,cephenin hiç de değişmediğini, Çanakkale'de karşımızda duran o şer güçlerin,Türkiye'nin güney sınırlarından kurmuş oldukları terör örgütleri ile  saldırmaya devam ettiklerini, Türkiye'nin Suriye'de, Irak'ta, Yemen'de ve Afrika'da, yüz yıl önce ara vermek zorunda bırakıldığı kardeşlik gönül bağını, yeniden kurma ve  inşa etme çabalarını, her türlü fitne ve oyunlarıyla sabote ettiklerini görmekteyiz.

Bu yüzden, dün Çanakkale Savunmasını yapanlar, bu günde  Saraybosna'nın, Irak'ın, Suriye'nin, Yemen'in, Basra'nın velhasıl bu kadim coğrafyanın savunmasını yapmak mecburiyetindedirler.

Türk milleti ikbal,istikbal ve bağimsızlığına kasteden  düşmanlarına, dün Çanakkale’de elde ettiği üstün başarısı ile, tüm dünyaya bağımsızlığı ve vatan toprağı söz konusu olduğunda, karşısında hiçbir gücün duramayacağı mesajını en açık şekilde verdiği gibi, bu gün de vatanına kasteden, göz diken dahili ve harici düşmanlarına, gerek yurt içinde gerekse topraklarımız dışında gereken cevabı verecek güçtedir ve vermeye de  devam etmektedir.

Bu vesile ile Vatanımızın,Milletimizin birliği,dirliği ve bölünmez bütünlüğü için hayatını fedakârca fede eden bütün Fedakar Kahramanlarımızı Rahmetle anıyor,önlerinde Kemal'i hürmetle eğiliyorum.
KALIN SELAM VE DUA İLE...

YORUM EKLE