Bilecikli bisiklet tutkunları birbirinden güzel etkinlikte buluşuyor

Bilecik Belediyesi ve Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği işbirliğinde birbirinden güzel etkinlik düzenleniyor ve bisiklet kullanımının yararları ve ulaşımda sağladığı kolaylıklara dikkat çekiliyor.Şimdiye kadar Avrupa Hareketlilik...

Bilecikli bisiklet tutkunları birbirinden güzel etkinlikte buluşuyor

Bilecik Belediyesi ve Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği işbirliğinde birbirinden güzel etkinlik düzenleniyor ve bisiklet kullanımının yararları ve ulaşımda sağladığı kolaylıklara dikkat çekiliyor.

Şimdiye kadar Avrupa Hareketlilik Haftası gerek Sağlıklı Yaşam etkinlikleri kapsamında birçok etkinlik ile bir araya gelen bisikletliler, bu kez Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında şehir merkezinde bisiklet turu gerçekleştiren bisiklet severler daha sonra Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde Kültür İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Cumhuriyet ve Atatürk” konulu resim sergisini gezdiler. Etkinlikler kapsamında Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesini de ziyaret eden bisikletli gençler, burada Bilecik’in tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgi sahibi oldu.

Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilcisi Hakan Yavuz, gerçekleştirilen etkinlikler hakkında yaptığı değerlendirmede; “Belediyemiz ve temsilciliğimiz işbirliğinde ilimizdeki çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere bütün vatandaşlarımızı bisiklet kullanımına sevk etmek için etkinlikler düzenliyoruz. Şu ana kadar olduğu gibi bundan sonra da bu tür etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Katkıları dolayısıyla Belediye Başkanımız Nihat Can ve belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Etkinliklerimize katılan gençlerimize ve vatandaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER